"יש יותר שבדים בדאע"ש מערבים ישראלים"

נתניהו התראיין בבמה המרכזית בפורום הכלכלי בדאבוס לעיתונאי רשת CNN. "כינון יחסים עם העולם הערבי יפתור את הבעיה הפלסטינית".

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ו

"יש יותר שבדים בדאע"ש מערבים ישראלים"-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: Amos Ben Gershom/GPO

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הערב (חמישי) בבמה המרכזית בפורום הכלכלי בדאבוס שבשוויץ לעיתונאי פאריד זאכריה מרשת CNN.

"אני מקווה שהמציאות תוכיח שאני טועה ואיראן תהפוך להיות מתונה ותפסיק להתנהג בצורה תוקפנית. יש לי ספקות בכך", אמר נתניהו והוסיף כי "איראן ממשיכה לשלוח טרוריסטים למזרח התיכון ויש לה את האפשרות להעשיר כמה אורניום שהיא רוצה".

הוא הזכיר כי המנהיגים האיראניים מדברים באופן תדיר על השמדת ישראל והכחשת השואה. "הם נותנים מיליוני דולרים לארגון הטרור חיזבאללה ותומכים בחמאס. אני חושב שכשמישהו מנסה להביא להשמדת ישראל – זה מעלה חשש אצלנו".

נתניהו ציין כי השיחות עם האמריקנים על הגדלת התמיכה הביטחונית בישראל מתקדמות בצורה משביעת רצון וציין כי הידידות עם ארצות הברית איתנה מאוד.

ראש הממשלה מתח ביקורת על שבדיה שיצאה באחרונה נגד ישראל במספר הזדמנויות בזירה הבינלאומית, "יש יותר שבדים שהצטרפו לדעא"ש מאשר ערבים ישראלים שהצטרפו לארגון".

בנוגע לנושא הפלסטיני אמר נתניהו כי "כינון יחסים עם העולם הערבי יפתור את הבעיה הפלסטינית. ולא להפך, כפי שהיה מקובל לחשוב עד כה". הוא ציין שהמדינות הערביות המתונות רואות את ישראל כבת ברית פוטנציאלית והדגיש כי יחסים עימן יכולים להתפתח בעתיד.