נתניהו וטרודו
נתניהו וטרודוצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

העיתונאי עזרא לבנט, המייסד השותף של אתר החדשות הקונסרבטיבי TheRebel.Media ממשיך ללעוג לראש הממשלה הקנדי ג'סטין טרודו ומתאר אותו כבלתי מתאים וחסר כישורים להנהיג את קנדה.

בשיחה עם מרטין פטריקווין מהמגזין הליברלי Maclean's צוטט לבנט כאומר את הדברים הבאים: "הוא (טרודו) טיפש... הוא טיפש. האם אתה סבור שהוא יודע את ההבדל בין חמאס לבין חומוס? הוא טיפש?"

אתר CIJnews מדווח, כי לא מכבר הקדיש עזרא לבנט את החלק הראשון של תוכניתו היומית לראיון של ראש הממשלה ג'סטין טרודו ל-Macleans's בו נדרש להשיב במהירות תוך 60 שניות על מספר רב של שאלות.

אחת השאלות הייתה איזו מדינה מבין המדינות הבלטיות מועדפת עליך? טרודו השיב: אין דבר כזה.

לבנט התייחס לכך באומרו, כי "טרודו כל כך טיפש שאינו יודע את שם המדינות הבלטיות", וכי הוא "טיפש" מכדי להבין שהמדינות הבלטיות, בהן מתגוררים מיליונים, חברות בנאט"ו. "הוא (טרודו) טיפש בדיוק כפי שהוא נראה", אמר לבנט והוסיף, כי המדינות הבלטיות נתונות תחת איום של פלישה של רוסיה החותרת להרחיב את הדומיננטיות שלה באירופה.

כמו כן, לבנט הזכיר את העמדה התקיפה שנקט ראש הממשלה הקודם, סטיבן הרפר, נגד רוסיה שבאה לידי ביטוי גם בשליחת כוחות למדינות הבלטיות. עתה המדיניות הקנדית השתנתה לאחר ש"האידיוט הזה נבחר לראשות הממשלה", ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין מכנה את טרודו החבר החדש הטוב ביותר שלו.

בתגובה לפניית Maclean’s בנושא זה אמר טרודו, כי בתשובתו הוא ביקש לומר שאין לו העדפה למדינה כלשהי. לדבריו, הוא מודע היטב לכך שהמדינות הבלטיות קיימות, שכן הוא יצא עם אישה מאחת ממדינות אלה.