להתכונן ליום שאחריו. אבו-מאזן
להתכונן ליום שאחריו. אבו-מאזן צילום: עיסם רימאווי, פלאש 90

בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו דחו אמש (חמישי) את טענות יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ולפיהן נתניהו סירב להיפגש עמו.

"זהו ניסיון של אבו מאזן להתחמק מאחריותו להיעדר משא ומתן", אמרו אנשי ראש הממשלה. ''גם היום בדאבוס קרא נתניהו לאבו מאזן למשא ומתן ללא תנאים מוקדמים".

יו"ר הרשות הפלסטינית נפגש אתמול עם כתבים ישראלים ברמאללה, וסיפר כי לאחרונה התקיימו מגעים בין אנשיו לאנשי ראש הממשלה במטרה לקיים מפגש ביניהם שבו ישוחחו על התנעת המשא ומתן המדיני. לטענת אבו מאזן, הפגישה לא יצאה לפועל בשל התעלמות מצד לשכת נתניהו. כאמור בירושלים דוחים את הטענות.

אבו מאזן התייחס גם לסוגיית הר הבית ואמר "אני לא מקבל את דבריו של נתניהו בעניין הסטטוס קוו בהר הבית. זה נושא חשוב מאוד לפלשתינים, ונתניהו כן שינה את הסטטוס קוו". 

בנוגע לגל הטרור טען אבו מאזן כי הוא לא מסית לביצוע פיגועים. "כשראש הממשלה נתניהו טוען שאני מסית שיאמר איפה אני מסית בדיוק? גורמים שונים בישראל כולל שרים בממשלה טוענים שאני מסית. אנחנו לא מעוניינים שתהיה הסלמה באלימות, אבל כיצד רוצים שנגיב כאשר ילד זורק אבן, יורים בו והורגים אותו". 

"אני לא שמח על אף טיפת דם שנשפכת", אמר יו"ר הרשות. ''אנחנו מתנגדים שהסכסוך המדיני בינינו לבין ישראל יהפוך לסכסוך דתי משום שהיהדות היא דת שאנחנו מכבדים אותה''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו