וינר לפני פרישתו משירות. ארכיון
וינר לפני פרישתו משירות. ארכיון פלאש 90

עוזר הרמטכ"ל לשעבר אל"מ במיל' ארז וינר מגיב על התקופה הקשה במהלכה הודח מצה"ל ואף נעצר - לעיני ילדיו.

בריאיון ל"פגוש את עיתונות" הוא מאשים כי שר הביטחון לשעבר אהוד ברק התנכל באופן שיטתי לרמטכ"ל גבי אשכנזי, כי חש שהוא מאיים על מעמדו.

וינר מספר שקיבל את ההחלטה של היועץ וינשטיין בשמחה ובסיפוק: "שירתתי את המדינה כל החיים וידעתי שאני עושה את הדברים הנכונים והראויים ולא נמצא בבית כדי להגן על ישראל, ואז הפכתי למישהו שחוקרים אותו ובאקט מיותר ומשפיל אף עוצרים אותו".

לדבריו, הלילה במעצר לא היה החלק הקשה כי בניגוד להתנהלות המשטרה בשב"ס יצאו מגדרם כדי להסביר שהם מתביישם ועשו הכל כדי לעזור לו: "התהליך הזה שדופקים לך בדלת מוקדם בבוקר ונכנסים הביתה, הילדים בבהלה ואף אחד לא מסביר כלום. שואלים כמה שאלות ואז מתחילם לאיים ולהטיח שאלות".

וינר הדגיש כי החקירה שהתנהלה בפרשת הרפז התעסקה רק בצד אחד ומתח ביקורת חריפה על התנהלות שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, "שעסקה ברדיפה של לשכת הרמטכ"ל".

"אני עסקתי בהרחקה של איומים מהלשכה", אמר וינר והודה, "זה נכון שפנו אלי אנשים כמו בועז הרפז ורצו לספר לי מה שקורה בלשכת שר הביטחון". הוא הסביר את הסיבה למלחמה בין הלשכות ואמר: "אהוד ברק באופן שיטתי מצר את צעדי הרמטכ"ל משלב מסוים שבו הוא חש שגבי לוקח ממנו את הטייטל מר ביטחון".

לטענתו, זה כלל פגישות עם שרים, נסיעות לחו"ל ופגיעה בתהליכים בתוך הצבא: "ברק התנכל לאשכנזי בצורה חד משמעית באופן מכוון. בדיעבד ניסינו לדאוג שהצבא ימשיך לתפקד ולפעול, אשכנזי אמר לי - אני רוצה שבסוף היום שיידעו שיש ביטחון ולא שהרמטכ"ל ושר הביטחון רבים".

אהוד ברק מסר בתגובה לדברים כי "מדובר בטענות מופרכות, נעדרות אחיזה במציאות, שאינן ראויות לתגובה".