צפו: משיקגו באהבה לעתניאל

חניכי בני עקיבא בשיקגו שבארצות הברית שלחו פרחים למשפחת מאיר בעתניאל ולכל התושבים וביקשו להעביר מסר של הזדהות ואהבה לעם ישראל.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בשבט תשע"ו

המדריכים ובנות השירות בסניף בני עקיבא בשיקגו החליטו לשלוח פרחים לכל משפחות הישוב עתניאל. 

"שמענו על מה שקרה והרגשנו נורא, חשבנו איך אנחנו יכולים להשתתף בצער ולשלוח חיבוק מרחוק", אמר אחד המדריכים בשיחה עם ערוץ 7. "המורים שלנו בשנה שעברה היו חברים קרובים של דפנה - השליחים הרב שלמה ושירה שדה וזה ממש עצוב וכואב", ציין מדריך אחר.

סניף בני עקיבא יצר קשר עם ישי קליין תושב היישוב וביחד הם נרתמו למשימה, הדפיסו פלייר יפה, אספו כסף מכל משפחה בשיקגו, יצרו קשר עם מוכר הפרחים המקומי וחילקו פרחים לכל משפחה בישוב. בנוסף תלו שלט ססגוני בכניסה לישוב בני עקיבא שיקגו מחבקים את עתניאל.

מדריך אחר הוסיף, "רצינו להרגיש שאנחנו מחלקים את הפרחים בעצמנו ולא סתם שולחים תרומה כספית אז החלטנו להתאסף ביום חמישי בערב ולשיר ביחד את השיר - 'אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה ובשביה, העומדים בין בים ובין ביבשה, המקום ירחם עליהם ויוציאם מצרה לרווחה ומאפילה לאורה ומשיעבוד לגאולה' השירה היתה משמעותית מאוד, בכינו קצת והרגשנו קרובים יותר.

90% מהשמיניסטים בכיתה שלנו הולכים שנה הבאה לארץ ישראל, חשוב לנו היום יותר מתמיד להגיע לארץ שלנו, אנחנו קצת חוששים אבל לא מפחדים! אנחנו ממשיכים את הדרך של עזרא שוורץ הי"ד ובאים ללמוד בירושלים ובשאר חלקי ארץ ישראל".

חניכה אחרת מחבריה ב' בשיקגו אמרה, "אירועים כאלה לא מחלישים אותי ורק מחזקים אצלי את ההכרה שאני רוצה לעלות לארץ ישראל, כשאני קוראת על נשים מיוחדות כל כך כמו דפנה מאיר הי"ד ברור לי שהילדים שלי יגדלו בארץ ישראל ויתחנכו לאור משנתה ואמונתה של דפנה הי"ד".

החניכים בעתניאל שמחו לקבל את המשלוח ונחלצו למשימה, ביום חמישי אחה"צ כולם התאספו וחילקו את הפרחים למשפחות ששמחו לקבל חיבוק חם מרחוק.