מדליות זהב לנבחרת ג'ודו הנשים של ישראל

נבחרת ג'ודו הנשים של ישראל עשו הישג מצויין הלילה כשזכו בשלוש מדליות, שתיים מהן מדליות זהב, בתחרות הגראנד פרי בהוואנה

נרי וייס , י"ד בשבט תשע"ו

ג'רבי. הישג גדול לנבחרת הנשים של ישראל
ג'רבי. הישג גדול לנבחרת הנשים של ישראל
רויטרס

הישג ישראלי בג'ודו הנשים. עם שלוש מדליות באליפות הגראנד פרי בהוואנה, נבחרת ישראל ניצבת בראש טבלת הזכיות באליפות היוקרתית. 

הלילה (בין מוצאי שבת לראשון), זכו ירדן ג'רבי ולינדה בולדר במדליות זהב בקטגורייה שלהן, כשאלה הצטרפו לשירה ראשוני שזכה מוקדם יותר במדליית כסף באליפות. ביחד השלוש הציבו את ישראל בראש טבלת הנבחרות הזוכות במספר הרב ביותר של המדליות באליפות הנוכחית. 

הג'ודוקאית הבכירה, ירדן ג'רבי, שמתחרה בקטגוריית משקל עד 63 ק"ג, פתחה את התחרות רק בסיבוב השני בזכות הדירוג הגבוה שלה, והוגרלה מול הספרדייה איסבל פוצ'ה אותה ניצחה בהתמודדות ביניהן בזכות פסילה של הספרדיה שנענשה פעמיים. ברבע הגמר פגשה ג'רבי את מאילין קרבחאל מקובה, שהחזיקה מעמד שלוש דקות מול הישראלית שעשתה לה איפון. בחצי הגמר גברה ג'רבי על אקטרינה ולקובה הרוסייה ובגמר ניצחה יריבה קובנית נוספת, מריסט אסיפנוסה. 

ג'רבי שמדורגת חמישית בעולם במשקל שלה, גברה על היריבה מקובה, במה שזיכה אותה במדליית זהב באליפות היוקרתית ובהשמעת המנון התקווה. 

לאחר מכן עלתה על המזרן ג'ודוקא ישראלית נוספת, לינדה בולדר שמתחרה בקטגוריית 70 ק"ג. עבור בולדר ההגרלה זימנה יריבות קשות הרבה יותר כשכבר בסיבוב השני פגשה את אוניקס קורטס אלדמה מקובה, מדליסטית הארד מאליפות העולם ב-2014. הקובנית עשתה לישראלית חיים קשים בקרב הראשון  אבל איפון שהושג חמש שניות לפני סיום הקרב הכריע את ההתמודדות ובולדר עלתה אל שלב רבע הגמר. 

בשלב רבע הגמר חיכתה לבולדר אירינה גאזייבה הרוסייה, שנכנעה גם היא לאיפון של הישראלית, ובחצי הגמר ניצחה את איב מארי גהי הצרפתייה באיפון נוסף.  בגמר גברה בולדר על סאבינה גרצ'אק ההונגרייה והביאה מדליית זהב שניה לישראל באליפות היוקרתית.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il