סוני תרכוש חברה ישראלית ב-212 מיליון $

חברת סוני תרכוש את חברת אלטייר מישראל ב-212 מיליון דולר. סוני תתמוך בפיתוח מוצרי החברה, תשלבם במוצריה ותפתח עמה מוצרים נוספים.

תגיות: הייטק
שמעון כהן - ערוץ 7 , י"ז בשבט תשע"ו

חוגגים. ערן עודד ויגאל, מייסדי 'אלטייר'
חוגגים. ערן עודד ויגאל, מייסדי 'אלטייר'
צילום: 'אלטייר'

חברת סוני העולמית דיווחה לבורסה כי רכשה את חברת אלטייר הישראלית תמורת כ- 212 מיליון דולר (כ-25 מיליארד יין) והיא צפויה להשלים את העסקה עד סוף החודש.

עם רכישת 'אלטייר' סוני תמשיך לתמוך בפיתוח מוצריה הקיימים, תשלבם במוצריה ואף תפתח עמה מוצרים חדשניים נוספים.

'אלטייר' היתה חלוצה עולמית בדור ה- 4 בטכנולוגיית ה-LTE שכיום כבר נמצאת בשימוש נרחב בכל הנוגע להעברת נתונים במכשירים סלולריים. רכישתה של החברה הישראלית תאפשר לסוני דריסת רגל טכנולוגית מהותית בכל תחום ה-  (Internet of Things) IoTשל סוני העולמית, תמנף את יכולותיה ותמצב אותה כמובילה וחדשנית בתחום.

בחברה מסבירים כי "פיתוח תחום ה- IoT הולך ומסתמן כטרנד הטכנולוגי הבא. כיום פעילות בתחום ענקיות בינלאומיות כדוגמת קוואלקום ואינטל - אלטייר היא אחת השחקניות הקטנות יותר, אך אחת המשמעותיות בו". 

על ייחודם של מוצרי החברה נמסר כי "שבביה של אלטייר מתאפיינים בצריכת הספק נמוכה ביותר ובעלויות נמוכות, אלו ישולבו עם טכנולוגיות חיישנים ואיכון (GPS) של סוני העולמית".

יצוין כי שוק ה-IoT צומח במהירות ולהערכת אנליסטים יגיע תוך כ- 5 שנים למיליארדי יחידות אשר יחוברו לענן, החל מחיישנים שונים בתחום החקלאות, התחבורה ו"העיר החכמה" וכלה בשעונים חכמים ומחשוב לביש. חברת האנליסטים גרטנר (Gartner) צופה כי כבר בשנת 2016 יהיו בשימוש כ-6.8 מיליארד פריטים שיחוברו לרשת האינטרנט, רבים מהם באמצעות טכנולוגיה סלולרית.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il