לברון. האוהדים הישראלים תוקפים
לברון. האוהדים הישראלים תוקפים צילום: רויטרס

יומיים עברו מאז פיטורי דייויד בלאט המאמן הישראלי, מקליבלנד קאבלירס מליגת ה-NBA. יומיים, ופיטוריו ממשיכים להעסיק את תקשורת הספורט בארץ ובארצות הברית. 

מהדורות החדשות בארץ ובארצות הברית עוסקות בדיוק באותם שני נושאים מרכזיים: מזג האוויר המושלג ופיטוריו של בלאט מקליבלנד, פיטורים שהגיעו בהפתעה גדולה וללא שום הכנה לכך. 

הספוקלציות סביב סיבת פיטוריו של בלאט ממשיכה להעסיק את התקשורת בארץ ובארצות הברית, כשלאחרונה עולים קולות המצדיקים את פיטוריו של הישראלי בטענה כי בליגה הטובה בעולם, המקום השני לא נחשב. משכך בקליבלנד החליטו להיפרד מהמאמן שהביא אותם בעונתו הראשונה על הקווים בליגה הבכירה, אל תואר סגנית אלופת ה-NBA כשהוא במאזן של 30 ניצחונות ו-11 הפסדים בסך הכללי בעונה וחצי שעמד על הקווים של הקבוצה מאוהיו. 

חבריו למקצוע, מאמנים בכירים בליגה הטובה בעולם, התבטאו בחריפות על פיטוריו של בלאט, כשאלה טענו כי הפיטורים מסתירים דבר או מה שנעשים בצורה לא כשרה בקבוצה. בנוסף, גם אוהדים מקומיים לא אהבו בלשון המעטה את פיטוריו של המאמן הישראלי, ואף יותר מכך את הצעד של ההנהלה שבכניסה למשחק הביתי מול שיקגו ביקשה שלא לכתוב שלטים התומכים או עוסקים בבלאט. 

בתקשורת שבארצות הברית עסקו ביום שאחרי הפיטורים המהדהדים בעיקר בתגובות מצד האוהדים הישראלים בארץ. בזמן שבחשבון האינסטרגם של כוכב קליבלנד והשחקן הטוב ביותר שלה, לברון ג'יימס, מספר רב של אוהדים מישראל כתבו לו מסרים של נקמה ואיחולים קשים, בתקשורת האמריקאית עקבו בעניין רב אחר הדברים.

האוהדים הישראלים סבורים ובטוחים כי לברון הוא זה שעומד מאחורי הפיטורים של בלאט ועל כן תקפו אותו בחשבון האינסטרגם שלו.

בתקשורת האמריקאית הסיקו כי "בישראל שונאים כעת את קליבלנד יותר מאי פעם", וכן חלק מהאתרים ציינו כי "הגאווה שבלאט הסב לישראל כשאימן את קליבלנד, התחלפה בשנאה אדירה".

עוד נכתב בתקשורת האמריקאית כי פיטורי בלאט "הורידו את האלימות במזרח התיכון מהכותרות הראשיות", ולסיום אמרו גם כי כעת "לקליבלנד אין אוהדים בישראל".