חוגגים ניצחון וחזרה למקום הראשון, שחקני באר שבע
חוגגים ניצחון וחזרה למקום הראשון, שחקני באר שבעצילום: פלאש 90

בשנים האחרונות בליגת העל שבכדורגל, כמעט כל הקבוצות שזכו באליפות הליגה עשו זאת ללא תחרות רצינית או בזכות כסף גדול ושיטת קיזוז מופרכת. האליפויות האלה מוגדרות כאליפות עם כוכבית. שם שניתן לאליפות בה זכתה הקבוצה שלא בצדק.

הפועל באר שבע, אם תזכה באליפות, תעשה זאת ללא אף כוכבית וללא אף טובה. למעשה, אם לבסוף תהיה לה כוכבית בצד האליפות, יהיה רשום שם: אלופה בצדק. כי לזכות באליפות זה אמנם דבר קשה, אך כשמדובר על זכיה באליפות במירוץ צמוד ועיקש עם יריבה בדמותה של מכבי ת"א העשירה והמנוסה שזכתה כבר בשלוש אליפויות רצופות ומנוהלת ביד רמה, הדבר הופך להיות גדול הרבה יותר. אליפות בצדק. 

לעלות למקום הראשון זה לא קל. להישאר בו על אף יריבה שלא מוותרת, זה קשה הרבה יותר. הערב (ראשון) הוכיחה החבורה באדום מבאר שבע, כי אלה יכולים לעבור כל משוכה בליגת העל העונה, והכל תוך תצוגת כדורגל מהיפות שראינו בשנים האחרונות.

כך היא עשתה הערב מול הקבוצה הירושלמית שנמצאת לא רחוק ממנה, במקום השלישי בטבלת ליגת העל שבכדורגל. החבורה מבאר שבע שלטה במשחק ללא עוררין ולו לרגע אחד במשחק, והייתה טובה יותר בכמה רמות מבית"ר, לכל אורך המשחק. השליטה המוחלטת במשחק הביאה לשער מהיר עבור האדומים מבירת הנגב כשכבר אחרי 13 דקות עלו ליתרון משער של מאור בוזגלו. 

אליניב ברדה הנפלא ניצל את החולמנות של שחקני ההגנה הבית"רים ומצא את בוזגלו שתחת לחץ, מול בוריס קליימן בעט בצורה נהדרת לרשת את השער הראשון במשחק הערב. שער ששחרר את האדומים כבר בתחילת המשחק ואלה הראו מה הם מסוגלים לעשות כשהם ללא מנעולים כבדים על הרגליים.

השחקנים באדום פשוט נהנו על כר הדשא, מה שחלחל היטב אל האוהדים ביציעים שנתנו גם הם תצוגת עידוד יוצאת מהכלל, בטח בהתחשב בקור העז ובגשמים הרבים. 

הירושלמים פתחו את המחצית השניה בטירוף בכדי להשוות כבר בפתיחת המחצית השניה ולנסות להפוך את התוצאה, אך דווקא האדומים הם אלה שעשו זאת כשטוני וואקמה כבש מקרוב לאחר בישול של מאור מליקסון והכפיל את תוצאת המשחק כבר בדקה ה-51. הירושלמים עוד לא הרימו ידיים אך לא באמת יכלו ליריבה מבאר שבע. שער בדקה ה-92 של דושאן מאטוביץ' שלח את הבית"רים עם שער כבוד במשחק שהיה במעמד צד אחד.

בעוד הקבוצה מבירת הנגב רושמת ניצחון שלישי ברציפות וחזרה אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל שבכדורגל כשהיא מוליכה בנקודה על פני יריבתה לצמרת מכבי ת"א, הירושלמים סופרים הפסד שני בשלושה משחקים בליגה אך עדיין נשארים במקום השלישי. 

בשבוע הבא, תתארח האלופה מכבי ת"א אצל בית"ר באצטדיון טדי. האם גם הצהובים מתל אביב יצליחו לעבור את המשוכה הבית"רית בכזו קלות?

במשחק נוסף שהתקיים הערב במסגרת המחזור ה-20 בליגת העל שבכדורגל, הפסידה מכבי חיפה לעירוני קריית שמונה בתוצאה 1:0.