ברחבי הארץ התקיימו נטיעות וסדרי ט"ו בשבט רבים. אחד המקומות הללו הוא הישוב שא-נור שבצפון השומרון, אחד הישובים שפונו מתושביהם בקיץ 2005.

הנטיעות התקיימו בהשתתפות הרב מיכאל הרשקוביץ, ר"מ בישיבת מרכז הרב ורב הישוב נריה, וכמאה בחורי ישיבות, ביניהם תלמידי ישיבת חומש, ישיבת מרכז הרב, ישיבת בית אל ועוד. 

הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש המתחדשת, אמר במהלך הערב דברים בשבחה של ארץ ישראל ופירותיה. לאחריו נשא דברים הרב מיכאל הרשקוביץ שקבע כי בט"ו בשבט אנו נתבעים לחזק את האחיזה הממשית בארץ.

"הרב צבי יהודה אמר שחשוב לצאת להסברה ו׳להתנחל בלבבות׳, אבל אסור שזה יבוא על חשבון ההתיישבות בפועל. זה כמו לקרוא קריאת שמע בלי תפילין", הסביר. את המקום עזבו התלמידים ורבניהם לא לפני שקיימו במקום שירה המונית וריקודי מצווה.

במטה 'חומש תחילה' מספרים כי שר העלייה והקליטה זאב אלקין שלח מכתב תמיכה לראש ישיבת חומש ולתלמידי הישיבה, הפועלים בתוך הישוב חומש שנעקר בכדי לחזק את התביעה לחזרה להתיישבות במקום.

במכתבו כתב השר, "לקראת חגה של ארץ ישראל, ט"ו בשבט, ברצוני לחזק את ידיכם ולברך אתכם על המעשה הציוני והחלוצי שאתם עושים".

במטה מזכירים כי "מזה תשע שנים מתקיימת פעילות ענפה ועיקשת לשוב ליישובים שנעקרו. בשנה האחרונה עלה המאבק לשוב לשא נור מדרגה בעליית משפחות המונית בקיץ האחרון. המאבק נושא פירות וזוכה לאהדה ולתמיכה רבה בקרב הציבור ובקרב חברי כנסת ושרים".