דרעי מבקר בכפר
דרעי מבקר בכפרצילום: באדיבות עלה נגב

בכפר השיקומי עלה נגב – נחלת ערן נערך הבוקר (שני) טקס חנוכת מרפאה חדשה בהשתתפות שר הפנים אריה דרעי, יו"ר כפר עלה נגב האלוף במיל' דורון אלמוג, מנכ"ל הכפר אבי וורצמן, ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג'ג' ותורמי המרפאה יצחק וחנה יצחקי.

השר דרעי אמר בתחילת דבריו כי "בית החולים יאפשר פתרון לאלה המשתחררים מבתי חולים ונאלצו עד היום המשיך את השיקום במרכזים במרכז הארץ. בית החולים יאפשר לתושבי הדרום שיקום ליד הבית, ויצמצם בתחום הבריאות את הפערים בין הפריפריה למרכז. כשמגיעים לכאן ורואים את האנשים המופלאים עם הנתינה והלב הרחב אין ספק כי 'נצח ישראל לא ישקר'.

"המרפאה הזו קמה כדי להציל נפשות, ואנו מסתכלים קדימה בהרחבת המקום כדי לצרף לכאן אוכלוסיות נוספות שנזקקות לשירותי הכפר". עוד הדגיש דרעי כי "המפעל הזה כולו קידוש השם, תבורכו משמיים על פעילותכם הברוכה למען ישראל שזקוקים לכך. אין חינוך ותעצומות נפש שאפשר לקבל בחינוך פורמלי שמשתווה לחינוך ולחוזק שזוכים לו אלה הבאים לכאן להתנדב".

יו"ר "עלה נגב", אלוף (מיל') דורון אלמוג שבנו ערן ז"ל סבל מפיגור שכלי, הדגיש כי "הציווי של המקום הינו לדעת לחזק את החלשים ביותר שבחברה. אנשים האלה לא חטאו ולא פגעו באף אחד. ההירתמות בחיזוק המקום והאוכלוסייה כאן אינה בדיבורים אלא במבחן המעשה, והצוואה היא לתת לאנשים כאן את איכות החיים הגבוהה ביותר.

''זהו פרויקט שמהווה תיקון עולם לכל ישראל ויש כאן צוות סיוע שמאגד בתוכו יהודים, מוסלמים ונוצרים כשפה אין מחלוקות אלא שותפות לדרך כחלק מהפרויקט המופלא הזה", הוסיף.

מנכ"ל "עלה נגב" אבי וורצמן אמר כי הכפר ''דואג לאנשים החלשים בחברה, ומהווה חלק ממערכת תיקון עולם המעצימה את החברה, ועושה אנשים בחברה לטובים יותר. אני מודה לשר דרעי ולמנכ"לית סיגל שאלתיאל, כמו גם למשפחת יצחקי על התרומה הגדולה לטובת הילדים והאנשים הנפלאים כאן".