פיגוע דקירה בבית חורון
פיגוע דקירה בבית חורון צילום: חטיבת דובר המשטרה

שלומית קריגמן בת ה-23 מהיישוב שדמות מחולה שנפצעה אמש (שני) באורח אנוש בפיגוע הדקירה בבית חורון, נפטרה לפנות בוקר בבית החולים הדסה הר הר הצופים, שם נאבקו במהלך הלילה רופאיה על מנת לייצב את מצבה ולהציל את חייה.

המחבלים חדרו ליישוב דרך הגדר, תקפו בדקירות סכינים את קריגמן הי"ד ופצעו אותה באורח קשה מאוד. לאחר מכן ניסו להיכנס למכולת אך נהדפו על ידי בעל המכולת שאחז בעגלת קניות. משהבינו שלא יוכלו להיכנס למכולת המשיכו בריצה לעבר אישה נוספת אותה דקרו באורח בינוני והמשיכו בריצתם.

בשלב זה הגיע למקום מאבטח הישוב שירה לעברם, פגע בהם וחיסל אותם. צוותים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום העניקו טיפול רפואי לפצועות ופינו אותן לבית החולים הדסה הר הצופים ושערי צדק בירושלים. במהלך הלילה נאבקו הרופאים על חייה של שלומית קריגמן, אך כאמור לפנות בוקר היא נפטרה מפצעיה. 

בסריקה שבוצעה בישוב אותרו שני מטעני צינור שהונחו על ידי שני המחבלים. המטענים נוטרלו על ידי חבלני משטרה.

העיתונאי חיים זיסוביץ', תושב בית חורון

כוחות צה״ל עודם מכתרים את הכפר ממנו יצא אחד משני המחבלים - בית עור א-תחתא הסמוך לכביש 443. המחבל השני מתגורר בקלנדיה. המנהל האזרחי יקפיא את היתרי העבודה למשפחות המחבלים. על פי החלטת ראש הממשלה מאירועים קודמים הותרה יציאה מהכפר בית עור א-תחתא רק לצרכים הומניטריים מובהקים.

בבית חורון פורסמה בקרב התושבים ההודעה הבאה: "משפחת בית חורון מודיעה בצער רב על פטירתה של שלומית קריגמן שנרצחה בידי בני עוולה. שלומית הייתה אהובה ומוכרת, את תקופת השירות הלאומי שלה, היא עשתה כקומונרית סניף בני עקיבא בית חורון. בשנה האחרונה התגוררה שלומית בבית סבה וסבתה שבישוב, בית משפחת קריגמן. מועד הלוויתה של שלומית יעודכן בהמשך".

הלווייתה של שלומית קריגמן תתקיים היום (שלישי) בשעה 13:00 בהר המנוחות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו