"המטרה - לנצח את גל הטרור"

הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, השתתף בטקס העברת "עוצבת הפלדה" לפיקוד דרום" והכפפת חטיבת גבעתי לעוצבת הפלדה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ט"ז בשבט תשע"ו

"המטרה - לנצח את גל הטרור"-ערוץ 7
אייזנקוט בטקס. היום
צילום: דו"צ

טקס העברת "עוצבת הפלדה" מפיקוד המרכז לפיקוד הדרום נערך היום (שלישי) באתר "יד לשריון" בלטרון במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט.

בטקס השתתפו מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד פיקוד הדרום, אלוף אייל זמיר, מפקד "עוצבת הפלדה", תת-אלוף נדב פדן, מפקד חטיבת "גבעתי", אלוף-משנה ירון פינקלמן ובנוכחות מפקדי וחיילי האוגדה.
 
במקביל נקלטה חטיבת "גבעתי" תחת "עוצבת הפלדה". הכפפת העוצבה מהווה צעד משמעותי נוסף בהוצאה לפועל של התוכנית הרב שנתית "גדעון" עליה הכריז ראש המטה הכללי עם כניסתו לתפקיד. 

בפתח הדברים התייחס הרמטכ"ל לרצח שלומית קריגמן הי"ד בבית חורון, "זה מצביע על המציאות שאנחנו נמצאים בה בחודשים האחרונים- גל ההסלמה. הצבא עסוק בלחימה בטרור מתוך מטרה לנצח את גל הטרור הזה, לעצור אותו ולחזור לספק ביטחון ותחושת ביטחון".

בהמשך התייחס אייזנקוט לתוכנית הרב שנתית במסגרתה הועברה האוגדה, "השנה היא השנה הראשונה של התוכנית הרב שנתית 'גדעון' וחלק מהמהלכים יצאו לדרך. האירוע שבו חטיבה 84 הוכפפה לאוגדה 162 ואוגדה 162 עברה היום לפיקוד הדרום הוא חלק ממהלך שנועד לחזק את החוד של צה"ל ואת היכולת ההתקפית שלו. המהלך הזה למעשה משחרר את אוגדה 162 ממשימות הביטחון השוטף ומכפיף אותה לפיקוד הדרום כדי לשפר את יכולת המחץ של צה"ל ולהשלים מהלך של חיזוק שלושת האוגדות ההתקפיות והמרכזיות".

לדבריו, "אוגדות אלה יפעלו בכל מקום- בצפון, בדרום, במרכז, איפה שנצטרך אותם ואנחנו נרצה אותן מצוידות יותר, מוכנות יותר ומאומנות יותר, עם אנשים מצוינים שידעו לפעול בכל משימה שנטיל עליהם. זאת כדי לחזק את יכולת ההרתעה ואת יכולת ההגנה של צה"ל, שהפכה להיות רלוונטית יותר מבעבר מול האתגרים בצפון ובדרום ובעיקר לתרום להכרעה ולניצחון בכל מקום שנידרש לו".