סדר ט"ו בשבט הגדול בעולם
סדר ט"ו בשבט הגדול בעולם צילום: דורון רחום

סדרי ט"ו בשבט רבים נערכים ברחבי הארץ, אך דומה שהשנה סדר ט"ו בשבט בנתניה היה הגדול מכולם. על שולחנות הסדר כל הפירות היו על טהרת החקלאות העברית בארץ ישראל.

הגרעין החינוכי נתניה, מקיים את האירוע השנתי שלו ב- ט"ו בשבט. בערב זה חוברים יחדיו כל מוסדות הגרעין והמעגלים שסביבם, לאירוע שכל כולו אהבת הארץ ופירותיה.

את הערב הנחה הרב נתנאל יוסיפון, ראש הגרעין והישיבה, שהדגיש שכל הערב סובב סביב חיבת הארץ ופירותיה. השנה, מוצאי שנת שמיטה, זכו משתתפי הסדר לקדושה כפולה, מפני שפירות רבים היו פירות 'אוצר בית דין' הקדושים בקדושת שביעית, שמצווה מיוחדת לאוכלם, סיפר הרב יוסיפון.

הסדר מהווה מפגן כח גדול של הציונות הדתית בנתניה, בכל שנה, הגרעין מעתיק את מיקום הסדר לאולם גדול יותר, אך מספר המשתתפים ההולך וגדל במהירות הופך את האולם לצר מלהכיל.

האירוע אורגן והופק ע"י הגרעין החינוכי יחד עם היחידה לתרבות תורנית בעירייה ומשרד החינוך ועיריית נתניה.

באירוע נאמו - ראש עיריית נתניה מרים פיירברג – איכר, שעמדה בדבריה על ייחודו של היום, ועל חשיבות מפעלו של הגרעין. הרב קלמן בר, רב העיר נתניה, שדיבר על הלקחים החינוכיים אותם ניתן ללמוד מהעצים. ח"כ בצלאל סמוטריץ, שדיבר על חשיבות בניית הקהילות כמוקד לחיי קודש. הרב אהרון בדיחי, רבה של אבן יהודה ונשיא הגרעין, שדיבר בשבח ארץ ישראל.

לקראת סוף הערב, הילדים יצאו לאולם נוסף להופעה של השחקן אבישי שטרית – פולקע מערוץ מאיר שהציג את ההצגה 'פולקע ואבן המשאלות'.  

בשש וחצי שנות פעילותו בנתניה, הקים הגרעין בשיתוף העירייה והממ"ד, רשת חינוכית המונה שבעה גנים ובית ספר תלמוד תורה ממלכתי דתי.

בנוסף – הקים הגרעין את הישיבה הגבוהה – 'אורות נתניה', מועדוניות לילדים ונוער בסיכון, וגרעין בנות שירות צופיה. לסדר הגיעו תלמידי המוסדות והוריהם ורבים מתושבי נתניה.

צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום
צילום: דורון רחום