עימות בוועדת החינוך

ח"כ שטרן: צה"ל ביצע את ההתנתקות בכאב גדול ורגב התלהבה. השרה רגב: שטרן הדליף ללפיד מסמכים סודיים מתיקים אישיים וננזף ע"י הרמטכ"ל

חזקי ברוך , י"ז בשבט תשע"ו

עימות בוועדת החינוך בין ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) לשרת התרבות מירי רגב, בעקבות הצעת החוק שלה "נאמנות בתרבות" - הקובעת כי תמיכה למוסדות תרבות תינתן רק בתנאי שהמוסד מכבד את סמלי המדינה, לא מסית לטרור ולא שולל את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. 

"לא זכיתי לראות שר שבא לכנסת ונותן לעשייה שלו את השם של עצמו כמו שהציגה היום שרת התרבות - 'תיקוני רגב'", אמר שטרן בדיון. ''לא זכיתי לראות שר שאת כל העשייה של משרדו מציג כ'אני אני אני אני' בזחיחות שאינה מכבדת לא מעמד שר ולא ועדה בכנסת.

"אותה זחיחות מנותקת מהמציאות הזכירה לי את התנהגותה של מירי רגב בהתנתקות. הריצה ממיקרופון למיקרופון בפנים מתלהבות מנותקות מסבל המתיישבים. העיקר שהיא תהיה בכותרות", תקף שטרן.

לדבריו, הקצונה הבכירה בצה"ל ביצעה את ההתנתקות בכאב גדול, "למעט מירי רגב שלא ראתה בהתנתקות משימה לאומית ואישית כואבת אלא פלטפורמה לקידומה האישי. ניתן לחזור לסרטים ולעדויות מאותה תקופה ולראות זאת". 

שרת התרבות רגב לא נותרה חייבת והשיבה לשטרן, "אתה חצוף ובזוי, אתה קנאי ואיש קטן". לאחר שיצא שטרן מהחדר, רגב המשיכה: "אני הייתי דוברת צה"ל והוא היה ראש אכ"א. אני עשיתי עבודה מצוינת וקיבלתי  תשבחות, כשהוא היה ראש אכ"א היינו צריכים לנקות אחריו.

"שטרן סגר את עיתון במחנה אחרי ראיון עם קצין הומו, הוא הדליף ליאיר לפיד מסמכים סודיים מתיקים אישיים וננזף ע"י הרמטכ"ל, ואני כדוברת צה"ל הייתי צריכה להסביר את הדברים שעשה".