ראש מרכז בגין: די להיכנע לשמאל

הרצל מקוב תמה על הוצאת פרשת אלטלנה מהפרק על אלימות פוליטית בספר האזרחות החדש. "בשמאל לא מוכנים לשמוע שגם הם הפעילו אלימות".

בני טוקר , י"ז בשבט תשע"ו

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש המרכז למורשת מנחם בגין, הרצל מקוב, תוקף בערוץ 7 את החלטת שר החינוך נפתלי בנט להוציא את פרשת האונייה אלטלנה מהפרק על אלימות פוליטית בספר האזרחות החדש, שבו עוסקים גם ברצח רבין ורצח פעיל השמאל אמיל גרינצוויג.

לדבריו השמאל מעולם לא היה מוכן לשמוע שאלימות פוליטית הופעלה גם מצידו, אך אלה הם העובדות. "אלטלנה זה בדיוק סיפור של אלימות פוליטית, אמנם אלימות שמדינה הפעילה ויש לה סמכות, אבל גם הניסיונות של בן גוריון להשליט כאן ממלכתיות היו אלימות פוליטית ואנחנו האחרונים שצריכים לקבל שיעור על ממלכתיות".

מקוב טוען כי אילולא האיפוק הרב של מנחם בגין כלפי בן גוריון, הייתה פורצת כאן מלחמת אזרחים. "הפעלת אלימות באותה נקודת זמן, אלולא היתה פוגשת במנחם בגין שהורה לא להשיב באש, הייתה מובילה למלחמת אזרחים. השמאל לא מוכן לשמוע שהשמאל הפעיל אלימות, הם לא יכולים לסבול את זה".

לדבריו הצעד של בנט שגוי, "אני מבין שקשה להיות תחת מתקפה תקשורתית של גלי צה"ל ועיתון הארץ, זה לא נוח, אני מבין את זה אבל זו טעות של שר החינוך".