במרץ: הוזלה בביטוחי החובה לרכב

בהתאם להכרזת שר האוצר והממונה על שוק ההון, הוזלת מחירי ביטוח החובה לרכב פרטי תיכנס לתוקף בתחילת מרץ 2016. שיעור ההנחה – עד 40%.

רעות הדר , י"ז בשבט תשע"ו

במרץ: הוזלה בביטוחי החובה לרכב -ערוץ 7
רכב רכבים מכוניות אוטו
thinkstock

הוזלת מחירי ביטוח החובה לרכב פרטי תיכנס לתוקפה בתחילת מרץ 2016.

כזכור, שר האוצר משה כחלון והממונה על שוק ההון דורית סלינגר הכריזו בנובמבר 2015 על הוזלת תעריפי ביטוח החובה לכלי רכב פרטיים.

כצעד ראשון ליישום הרפורמה, ניתן יהיה לרכוש פוליסות ביטוח בפול בתעריפים המוזלים החל מ- 1 בפברואר 2016. את ביטוח הרכב אפשר לרכוש במוקד הטלפוני של הפול, ובכל אחד מסניפיו הפזורים ברחבי הארץ.

בנוסף, עדכן אגף שוק ההון את תעריפי הביטוח של הפול ושל כל חברות הביטוח, במחשבון שבאתר משרד האוצר. על מנת לקבל במחשבון את התעריף החדש, יש להזין את מועד תחילת הביטוח לתאריך 1 במרץ 2016. כאמור, יישום הרפורמה יהיה באופן הדרגתי, ובמהלך השנה הקרובה צפויה הוזלה נוספת בתעריפי ביטוח רכב חובה לכלי רכב פרטיים.

שר האוצר משה כחלון אמר כי "הגיע הזמן שנשים שהן נהגות זהירות יותר ומעורבות פחות בתאונות ישלמו פחות. אותו דבר לגבי נהגים צעירים. מדינת ישראל מחייבת את האזרחיות והאזרחים שלה לרכוש ביטוח רכב חובה ולכן עלינו לוודא שהציבור יקבל מחירים טובים ושירות טוב. שוק ביטוח החובה מגלגל 5 מיליארד שקלים בשנה, כאשר הרווח של החברות הוא 20% - זה לא אמיתי''.