מאסר לעזתי שהבריח לחמאס ציוד למנהרות

בין המחבלים להם נמכרה הסחורה - משוחררי "עסקת שליט" ואנשי אוניברסיטת טכנולוגיה ומדע של חמאס.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח בשבט תשע"ו

מעבר כרם שלום
מעבר כרם שלום
צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר ארבע שנות מאסר וחצי על סוחר עזתי, בעל היתר סחר עם מדינת ישראל.

הסוחר העביר דרך מעבר "כרם שלום" לרצועת עזה מוצרי חשמל וסחורה אחרת, בכמויות מסחריות, בסך מאות אלפי שקלים ומכר את הסחורה למחבלי חמאס.

בין המחבלים להם נמכרה הסחורה - משוחררי "עסקת שליט", אוניברסיטת טכנולוגיה והמדע של חמאס ואחרים.

הסוחר ידע אודות השימוש הצבאי שהארגון עושה במוצרים אלה לצורך ירי טילים לעבר ישראל ולצורך הקמת רשת תקשורת במנהרות חמאס.

כתב האישום בו הורשע הסוחר מונה 11 אישומים, לפיהם בהזדמנויות שונות מכר למחבלי חמאס ציוד רב כגון מצברים, תעלות פלסטיק, כבלי חשמל ונחושת, כבלי טלפון ועוד, בסכומים של מאות אלפי שקלים, כאשר כאמור הוא ידע כי מדובר במחבלי חמאס וידע כי הציוד אשר מכר הינו כזה אשר הארגון עושה בו שימוש למטרות טרור נגד מדינת ישראל.

כמו כן, במהלך מבצע "צוק איתן", מסר הסוחר כסף ב-3 הזדמנויות שונות למחבל חמאס המתפקד כרו"ח במשרד ראש ממשלת חמאס, אשר ביתו הופגז ע"י כוחות צה"ל במהלך המבצע.

הסוחר הורשע לאחר ניהול הוכחות, בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת, איסור פעולה ברכוש אסור ועוד.

בשלב הטיעונים לעונש ביקשה המדינה להחמיר עם הסוחר. בין היתר נטען כי "מתן שירות לפעילי ארגון טרור בדרך של מכירת מוצרים, כפי שעשה הנאשם, בהם חמאס עושה שימוש לירי טילים לעבר מדינת ישראל, מקנה קרקע נוחה לשגרת הפעילות הצבאית המכוונת נגד כוחות צה"ל".

עוד טענה הפרקליטות, "חומרת המעשים מתעצמת נוכח המצב הבטחוני בו ישראל מצויה במאבק מול ארגוני טרור, כאשר החשש לפגיעה בחיי אדם מירי טילים הוא ממשי, כך גם הסכנה ממנהרות שבהן ארגוני טרור מבריחים אמל"ח, מחדירים מחבלים לישראל ועוד, כאשר חלק רב מהציוד שמכר הנאשם קשור לתאורת המנהרות".

בית המשפט קיבל את עמדת המדינה, ציין כי מדובר בשורה ארוכה של מכירות, אשר בוצעה במשך תקופה ארוכה, ובציוד רב, המשמש לתשתית ולהוצאה אל הפועל של מעשי טרור וגזר, כאמור, על הסוחר עונש של 4.5 שנות מאסר בפועל ו- 100,000 ש"ח קנס.