תני לו צא'נס

כשיוצאים לדייטים כדאי לקבל עצות מהמומחים. נחמה ביטקובר ממכון ''עומק הקשר'' שע"י מכללה ירושלים, מעניקה טיפים לפי אותיות הא'-ב'.

נחמה ביטקובר , י"ח בשבט תשע"ו

תני לו צא'נס         -ערוץ 7
לחוצים לפני הדייט? הנה כמה עצות
צילום: Dima Vazinovich/Flash90

אחרי שבטור הקודם הצגתי את הטיפים לאות פ', ממשיכים הלאה לטיפים נוספים.

צ'

צ'אנס

לאחרונה אני שומעת עוד ועוד סיפורי דייטים הזויים שהמשותף ביניהם הוא אחד.. בסוף הבחור התחתן. ואני שואלת את עצמי איך יכול להיות שבחור כל כך חסר טאקט/ לא רגיש/ מוזר הצליח להתחתן?

אז קודם כל התשובה הפשוטה היא שהקב"ה דואג לכל בריותיו ולכל סיר יש את המכסה שלו. אבל ישנה גם תשובה שקשורה קצת יותר להשתדלות שלנו... איך זה קרה? מישהי נתנה לו צ'אנס.

מישהי ראתה את מה שיש מתחת לחוסר הרגישות, מתחת למשפט לא כל כך שייך שנאמר, והחליטה שיש בבחור הזה יותר מזה. ואת? מה היית עושה במקרה כזה? היית נותנת עוד צ'אנס?! היית נפגשת שוב?! 

מתי כדאי לנסות שוב ומתי חבל על הזמן והכוחות?

ברוב המוחלט של המקרים ממש לא כדאי לחתוך אחרי פגישה ראשונה. בפגישה הראשונה בקושי הספקת להכיר את האדם (גם אם נראה לך שאת מכירה אותו כמו כף היד), ועוד לא נחשפת לרבדים שונים באישיותו (גם אם הוא לא הפסיק לדבר על עצמו במשך שלוש שעות..).

אומנם יש מקום לרושם ראשוני, אך לעתים קרובות הוא מטעה ומושפע מלחץ, מבוכה, ביישנות או חוסר נוחות (של אחד הצדדים). לכן כדאי מאד "להחזיק מעמד" גם אם זה נראה קצת פחות... ולנסות שוב לפחות עוד פעם אחת.

"תמיד?"
-כמעט תמיד.
"ומתי לא?"
-אם הגעת לפגישה והוא מספר לך על חברות שהיו לו והוא רצח..
"די נו..."
-אם הוא מספר לך בהתלהבות על כך שחלום הנעורים שלו לעבור לגור במצרים לצמיתות עומד להתממש או אם הוא מצהיר על כוונות ברורות להתנצר. חוץ מזה (וממקרים דומים) נסי להתגבר, לתת צ'אנס ולנסות שוב. (היית רוצה שינהגו כך גם כלפייך...) 
"ומראה חיצוני?"
-חכי כמה פגישות ואז תחליטי.
"ואם נתתי צ'אנס ולא הלך?"
-אם באמת ניסית וזה לא השתפר אז אפשר להפסיק את הקשר. ואם את באמת חושבת ומחליטה שזה לא מתאים לך, עשי מאמץ לסיים את הקשר כמה שיותר מהר ולא "למרוח" אותו מחוסר נעימות.

הבחור יעדיף להתבאס מזה שתנתקי את הקשר עכשיו מאשר שתמשיכי אותו כשאת לא מעוניינת בו. מלבד זאת, ככל שתנתקי את הקשר מאוחר יותר, הבחור יפתח יותר ציפיות וזה יכאב לו הרבה יותר.

בנוסף, חוסר הנעימות שלך לא ייעלם עם הזמן אלא רק ילך ויגבר. זה לא יהפוך קל יותר. ככל שהזמן יעבור אתם עלולים להתקשר ולהתקרב יותר ובסוף חלילה גם להתחתן רק בגלל חוסר הנעימות שלך (כבר קרו מקרים כאלה).

לכן על אף שזה לא הכי כיף בעולם, אזרי אומץ ועשי את הצעד הקשה הזה, בסופו של דבר, זה יקרב גם אותך וגם אותו אל החופה.