אחותה של אנה פרנק: טראמפ מתנהג כמו היטלר

אווה שלוס, אחותה החורגת של אנה פרנק, תקפה את המועמד לנשיאות ארה"ב וחלק ממנהיגי העולם על סירובם לקלוט פליטים מוסלמים.

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ט בשבט תשע"ו

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: מייק סטון, רויטרס

כשבעולם ציינו השבוע את יום השואה הבינלאומי, בחרה אווה שלוס (86) - אחותה החורגת של אנה פרנק, להשוות את המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב דווקא לצורר הגרמני.

"אם דונלד טראמפ יהיה הנשיא הבא של ארה"ב זה יהיה אסון מוחלט. אני חושבת שהוא מתנהג בדיוק כמו היטלר בדרך בה הוא מסית לגזענות, ובהצעה שלו לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב", אמרה שלוס, שאמה התחתנה עם אביה של אנה פרנק לאחר השואה.

היא תקפה את טראמפ ומנהיגי מדינות באירופה על סגירת השערים של מדינותיהם בפני פליטים מוסלמים, והשוותה זאת לסירובן של מדינות רבות בעולם לקבל פליטים יהודים בזמן מלחמת העולם השנייה.

טראמפ הציע לפני מספר שבועות לסגור את שערי ארה"ב בפני פליטים מוסלמים ולא לאפשר כלל את כניסתם למדינה. הצעתו זכתה לגיבוי רב מדעת הקהל האמריקאית עפ"י סקרים שנערכו לאחר מכן.

"אם ארה"ב היתה מקבלת את בקשת הויזה של אוטו פרנק, אביה של אנה, בשנת 1940, יכול להיות שהיא היתה עדיין בחיים היום. הוא עשה הכל להציל את משפחתו מהשואה אבל בקשת הויזה שלו נדחתה. אמריקה לא רצתה אז לקבל פליטים, בדיוק כפי שטראמפ מציע לעשות כיום. המצב כיום גרוע יותר אפילו מאשר בתקופת היטלר כי אז כל המעצמות התאחדו להילחם בנאצים. אם העולם לא יתאחד, הוא לא יוכל לפתור את בעיית הפליטים של היום. לא למדנו כלום" אמרה שלוס.

היא שיבחה את התנהגות קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שפתחה את שערי המדינה בפני הפליטים, "עובדה שגרמניה לא קרסה בגלל קבלת פליטים לשטחה", הוסיפה.