זירת הפיגוע בירושלים
זירת הפיגוע בירושלים צילום: מתוך מצלמת האבטחה

מחבלים דקרו דקות לפני צאת השבת צעיר יהודי כבן 17 באזור שער שכם בירושלים ונמלטו.

צוות של מגן דוד אדום מסר כי הפצוע סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון והוא פונה במצב קל לבית החולים הדסה הר הצופים בעיר. שעה לאחר האירוע עצרה המשטרה שני ערבים קטינים החשודים במעשה.

פאראמדיק מד"א נתי הרון שטיפל ופינה את הפצוע סיפר, "כשהגענו למקום ראינו נער כבן 17 בהכרה מלאה, הוא התהלך וקיבל סיוע ראשוני מהשוטרים שהיו במקום, העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ותוך פינוי לבית החולים הענקנו לו טיפול רפואי כשמצבו מוגדר קל".

מחקירת המשטרה עלה כי שני צעירים יהודים יצאו מהכותל דרך שער שכם. כשהגיעו למדרגות הותקפו ע״י שני ערבים קטינים. אחד מהם נדקר בגבו ופונה במצב קל. את השני לא הצליחו המחבלים לדקור והוא רץ לתוך שער שכם והזעיק את השוטרים. 
המחבלים הקטינים נמלטו מהמקום. תיאורם הופץ לשוטרים העורכים כעת סריקות נרחבות לאיתורם.

בתוך כך לפני כניסת השבת נמסר כי מצבו של היהודי שנדקר ביום רביעי סמוך לגבעת זאב - משתפר, הוא נותק ממכונת ההנשמה ומתקשר עם קרוביו.

מפרטי האירוע עולה כי המחבל, צעיר כבן 17, תקף בני זוג שהיו בתוך מסעדה במתחם החנויות של התחנה. הוא דקר את הגבר דקירה אחת בצוואר והחל להימלט, ובדרך השליך את הסכין. אזרחים שהיו בתחנה החלו לרדוף אחריו. אחרי כמה עשרות מטרים המחבל מעד ונפל, אז השתלטו עליו האזרחים והחזיקו בו עד להגעת כוחות המשטרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו