החיילים הפצועים - תלמידי ישיבת מעלות

ראש הישיבה הרב ויצמן ביקר את החיילים בבתי החולים. "התקווה שיש לאויבים שלנו מביאה את הטרור. עד שלא נחסל את התקווה, הם ימשיכו".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ו

ראש ישיבת ההסדר במעלות הרב יהושע ויצמן ביקר אחר הצהריים (ראשון) את שלושת תלמידי הישיבה, חיילי צה''ל, שנפצעו הבוקר (ראשון) בפיגוע ירי סמוך לבית אל שבבנימין.

שני חיילים נפצעו באורח קשה בפיגוע והחייל השלישי נפצע באורח קל. הם טופלו על ידי צוותי מד''א ופונו לבית החולים בירושלים.

''עוד פיגוע ירי שמוכיח לנו כמה אנחנו זקוקים לשכלל את כוח ההרתעה שלנו", אמר הרב ויצמן. ''צריך לדעת דבר פשוט - שהתקווה שיש לאויבים שלנו היא זו שמביאה את גלי הטרור. הם מקווים שיצליחו לסדוק את כוח העמידה שלנו וזה מה שמניע אותם לבצע את המעשים הללו. עד שלא נחסל את התקווה הם ימשיכו.

''דרושה החלטה נחושה, לאמור 'זה מקומנו', במקרה של פיגוע יש להקים יישוב ואז הם יבינו שיש להם מה להפסיד, שיראו שאנחנו נחושים'', הוסיף ראש ישיבת מעלות.

שני החיילים שנפצעו באורח קשה בפיגוע פונו לבתי החולים שערי צדק והדסה הר הצופים. אחד מהם, הסובל מפצעי ירי בבטן ובגפיים, נותח ומתאושש במחלקת טיפול נמרץ. החייל השני נמצא עדיין בחדר הניתוח. החייל שנפצע קל וסובל מפצעי ירי בידו, מאושפז גם הוא בבית החולים שערי צדק ולא נשקפת לו כל סכנה.

המחבל שביצע את פיגוע הירי סמוך לבית אל הוא שוטר פלסטיני, שעבד כמאבטחו האישי של התובע הכללי של הרשות ברמאללה. בעמוד הפייסבוק שלו הוא פרסם רמז על כוונותיו, "איני רואה דבר שראוי לחיות למענו כל עוד הכיבוש חונק את נשימותינו", כתב המחבל שחוסל על ידי כוחות צה''ל.