ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ראשון) לאיום מנהרות הטרור ברצועת עזה והציע לארגוני הטרור בעזה שלא לנסות את ישראל.

"אנחנו פועלים בשיטתיות ובקור רוח נגד כל האיומים לרבות האיום מהחמאס, גם באמצעים הגנתיים וגם באמצעיים התקפיים, וכמובן שבמידה ואנחנו נותקף ממנהרות ברצועת עזה אנחנו נפעל בעוצמה רבה מאוד נגד החמאס, ובעוצמה גדולה בהרבה מזו שהופעלה גם במבצע צוק איתן", אמר נתניהו בכנס שגרירי ישראל בעולם שנערך במשרד החוץ בירושלים. 

הוא הוסיף, ''אני חושב שמבינים את זה באזור, מבינים את זה גם בעולם. אני מקווה שלא נידרש לזה אבל היכולות שלנו הן ההגנתיות והן ההתקפיות מתפתחות במהירות ולא הייתי מציע למישהו לנסות אותן".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), תושב נחל עוז, מסר בתגובה לדברי נתניהו כי ״ראש הממשלה מוכיח הערב פעם נוספת שהוא נגרר ולא מוביל. במקום להכהות בטרור וליזום הוא מחכה להיות מותקף ולהגיב. נתניהו, תושב העוטף אינם ברווזים במטווח ולא בני ערובה של חוסר מדיניותך".

דברי ראש הממשלה מגיעים על רקע הביקורת שהשמיע בנושא יו"ר האופוזיציה חבר הכנסת יצחק הרצוג, "למה מחכים? שיצאו מחבלים עם נשקים שלופים לתוך קיבוץ או מושב? ראש הממשלה ושר הביטחון חייבים תשובה לאזרחים", אמר יו"ר המחנה הציוני במפגש עם ראשי מועצות אזוריות בעוטף עזה.

"תושבי עוטף עזה מדווחים שהם שומעים את קולות החפירה של המנהרות מתחת לבתיהם. המצרים מפוצצים מנהרות של חמאס בגבול רפיח בלי להסס. הדרג המדיני צריך לתת מענה פומבי וברור לתושבים. להפסיק להסס. הם חייבים תשובות רציניות לאזרחים. הם צריכים להורות לצה"ל לפוצץ את המנהרות ולחסל איום זה", הוסיף הרצוג.

הרצוג הזהיר כי ''חמאס מתרברב ואנחנו באפס מעשה, אנחנו נתעורר יום אחד ונגלה ששוב המעטנו בחומרתו של האיום. זה יעלה לנו בדם ובצער נורא".