גם יפה גם אופה – טור עיצוב פנים

שבוע הכפילים הגיע וגם לאינבוקס של מעצב הפנים שלנו פנו אי אלו חפצים בתחנונים. הווילון שהוסט, החיפוי שחפו פניו והאסלה שלא התאפקה.

ישראל לאש - 'פנדה עיצוב פנים' , כ"ה בשבט תשע"ו

על מה אתה חושב?
על מה אתה חושב?
צילום: פייסבוק

(אם גילך מתחת ל-50 אנא דלג/י על המשפט הבא:)

שבוע הדופלגנגר, שבוע הכפילים, הוא אירוע מקוון המתרחש במהלך השבוע הראשון בחודש פברואר, ובמסגרתו מחליפים משתמשים ברשתות חברתיות מקוונות את תמונת הפרופיל שלהם בזו של ידוען שהיו מתים להיות דומים לו.

פנו אליי מספר חפצים דוממים שנעלבו עד עמקי אין-נשמתם מכך שלהם אין היכולת לעשות דופלגנגר (פייסבוק לא נותן
הרדיאטור מחליף בשבוע הכפילים את תמונת הפרופיל שלו לחימום תת רצפתי. נו, ואני רוצה להיות בראד פיט. הנקודה היא שלקח לו מלא זמן למצוא תמונה של התת-רצפתי בגוגל, יען כי לחימום תת רצפתי אין מראֶה, הוא נסתר. ובכך בדיוק גדולתו
לחפצים דוממים לפתוח פרופיל, למרות שאני דווקא מכיר כמה שהצליחו).

אהיל, למשל, היה מחליף תמונת פרופיל לגוף תאורה אמיתי, כזה שלא עף ברוח מצויה. כזה שמגיע עם כבל בילד אין, ולא שואל את הכבל המקורי של ה-2 שקל ששם החשמלאי.

השטיחים היו משנים מזמןןןן את תמונת הפרופיל שלהם לריצוף חדש ויפה, שנושא בחובו את יתרונות היופי ותחושת החמימות ומייתר אותם. במיוחד אריחי הרצפה המקסימים, שכשמתקרבים פתאום רואים אותם זזים, כי בעצם מתברר שהם שטיח PVC, וזה טבעם של שטיחים, להיות כל הזמן בתנועה. אתה שם אותם בבוקר בחדר השינה ובערב מוצא אותם במטבח, השם ישמור. בכל אופן, שטיח האריחים בא אליי בדמעות שליש (תנו לי סיבה אחת לכך ששליש בוכה יותר מאדם רגיל, אחת) והתחנן להיות ליום אחד רצפת אריחים אמתית. היה מת.

גם באו בצל קורתי מספר רהיטים משומשים שבעליהם טרטרו אותם עד לנגריה, שיחזקו אותם, שיחדשו אותם לגמרי, כמו שאומרים. שלא לדבר על הרפּדיה, שם ריפדום בתפוחים. אמרו לי הרהיטים (מאיפה רהיטים מדברים? מהקרע הזה בריפוד, טוב ששאלתם), מדוע לא נחליף את התמונה בפייס בחדשים? ברהיטים נאים עם ניילון פצפצים? מדוע צריכים דווקא אותנו, ואנחנו באים בימים?

אלא שאלה יישבתי את דעתם, באומרי להם שהרי זה שהם מדמיינים שהם מדברים נובע מהרצון הגדול שלהם לקרום עור וגידים, לחוש קצת חיות, להיות לאחד עם בעליהם. ומה לנו חיות גדולה יותר מכך שהבעלים מחדשים אותם ומרפדים אותם כרצונם, וכך כביכול מכניסים בהם חלק מהם ממש? אין לך מעלה גדולה מזו! ונחה דעתם.

הרדיאטור מחליף בשבוע הכפילים את תמונת הפרופיל שלו לחימום תת רצפתי. נו, ואני רוצה להיות בראד פיט. הנקודה היא שלקח לו מלא זמן למצוא תמונה של התת-רצפתי בגוגל, יען כי לחימום תת רצפתי אין מראֶה, הוא נסתר. ובכך בדיוק גדולתו, וזו בדיוק הסיבה שהרדיאטור היה מת להתחלף א
וילון המקלחת מתאפק כבר שנים (אני לא מבין למה, הוא לא כל כך רחוק מהאסלה) מלהחליף תמונה למקלחון עם דלתות זכוכית. דלתות של מקלחון, כך הוא אומר לי, לא מעלות יובש, לא נקרעות, ולא נדבקות לך לגוף כשאתה מתרחץ. אני יודע, אמרתי לו, אני מעצב פנים
תו. תמונה של בראד פיט דווקא מצאתי די מהר.

וילון המקלחת מתאפק כבר שנים (אני לא מבין למה, הוא לא כל כך רחוק מהאסלה) מלהחליף תמונה למקלחון עם דלתות זכוכית. דלתות של מקלחון, כך הוא אומר לי, לא מעלות יובש, לא נקרעות, ולא נדבקות לך לגוף כשאתה מתרחץ. אני יודע, אמרתי לו, אני מעצב פנים. התקפל.

ניגש וילון נוסף, חבר של הקודם, רק רגיל יותר, כזה שאוהב ליד החלון. אומר לי בואנה, אם אתה כבר כאן. יש מצב שאני עושה דיג'יגדל לחלון ללא צורך בוילון? כזה שמתכהה בלחיצת כפתור, ויכול להיות לרגע אחד שקוף ובמשנהו אטום? אמרתי לו, העלית נקודה. אלא שדווקא וילונות רגילים אני מחבב, כי יש בהם יתרון אסתטי, הם מוספים חן. נראה שהצלחתי להסיט אותו.

עוד יצורים שהיו מחליפים פרופיל (היום פשוט מחליפים במקום להנמיך אותו) אלה כלי המטבח. שבמקום להיות רק שימושיים, היו מעדיפים להיות 'גם יפה וגם אופה', כפשוטו. גם שימושיים וגם נאים לעין. צלוחית פלסטיק פשוטה מתביישת לנוח על מדף גלוי ככלי נוי, מה שאין כן צלוחית קרמיקה עבודת יד. דאבל 'כל שכן' קופסת קורנפלקס. עם כל הכבוד לעומרי כספי, ויש, לא רבים מעל גיל 12 היו תולים פוסטרים שלו מבחירה, ועוד במטבח. אז מי החליט (תלמה) שהוא יפאר לי חצי מטבח (אני אוכל המון קורנפלקס)? אמצו לעצמכם מנהג, והוא, עם בוא הקופסא מהסופר, רוקנו אותה לצנצנת שקופה ונאה יותר.

וכשיש לנו צנצנת קורנפלקס נאה, אמר המקרר, עליי תניח צדיקה את ראשה! שככה אנו נוהגים מדורי דורות, קורנפלקס מקומו על המקרר! אמר השיש, מקרר לא נועד להניח עליו דברים, עליי תניח צדיקה את ראשה! שעליי יש הרבה מקום, וגם קל להגיע. קפץ מדף הארון ואמר, עליי תניח צדיקה את ראשה! שהשיש משמש למשטח עבודה, ואני כל כולי אך ורק להניח עליי דברים. מיד ניתר חיפוי הקרמיקה של הקיר ואמר, אני מוכן להגדיל עצמי, להיכנס מעט מהקיר אל פנים המטבח לכיוון השיש, וליצור על ידי כך מדף בראשי, וכך אינני תופס את משטח העבודה, ואני מהווה מדף, אבל לא סתם מדף, אלא מדף שהוא המשכו של חיפוי הקיר! הרכינו כולם ראשם ואמרו, ניצחתנו חיפויינו.

---

מתוך מגזין ערוץ 7