תעודת זהות. אילוסטרציה
תעודת זהות. אילוסטרציהצילום: פלאש 90

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד מתן עמיחי, שוטר משמר הגבול, בגין פגיעה בפרטיות ושימוש לרעה בכוח המשרה.

עמיחי מואשם כי לפני שנה במסגרת ביצוע משימה שגרתית של בדיקות לאיתור עבירות בסמוך לסילוואן, בדק כוח מג"ב רכב ובו שני ערבים תושבי סילוואן ושתי בחורות יהודיות.

עמיחי שהיה האותה עת בתפקיד, נטל את תעודת הזהות של אחת הבחורות וצילם את התעודה במכשיר הטלפון הנייד שלו.

מאוחר יותר העביר את התמונה באמצעות הווטסאפ לח"כ לשעבר מיכאל בן ארי, בתוספת הכיתוב: "תעודת זהות של בחורה שירדה עם שני ערבים וחברה שלה לאילת (מדובר בשני סילוואנים) מיכאל אם תוכל העביר את זה לגורמים הרלוונטיים בבקשה ממך. (אנחנו מגבניקים מסילוואן) בבקשה לשמור בעילום שם. רציתי לבכות עכשיו".

בנוסף, העביר את התמונה גם לבנצי גופשטיין מארגון להב"ה, בצרוף הכיתוב "אנחנו חברה ממג"ב של סילוואן עצרנו רכב ליד סילוואן וראינו שני ערבים שיורדים עם שתי בנות יהודיות לאילת הנה התעודת זהות של אחת הבנות בבקשה תעשה משהו.... אין לנו מה לעשות מול סיפור כזה...והכל בעילום שם שלנו כמובן".

על פי כתב האישום, עמיחי עשה שימוש בידיעה על ענייניו הפרטיים של אדם ומסרה לאחר שלא למטרה שלשמה נמסרה וכן השתמש לרעה בסמכותו ועשה מעשה שרירותי שפגע בזכותו של אחר.

בנצי גופשטיין מסר בתגובה בעקבות כתב האישום, ''במקום שמשטרת ישראל תתן לאותו שוטר תעודת הוקרה על דאגתו לאחיותיו, הוא מקבל כתב אישום. בושה. המשטרה חייבת לטפל בערבים המשדלים את הבנות שלנו. על ממשלת ישראל להילחם בהתבוללות.

''מידי יום אני מקבל מקרים מאזרחים, חיילים, שוטרים ואנשי שירות הביטחון. לעם ישראל אכפת מההתבוללות. אני מצפה מהיועץ המשפטי החדש בתור אחד שההתבוללות חשובה לו, לבטל את כתב האישום''.