"העברת תחום תודעה יהודית - הרס צה"ל"

הרבנים הראשיים לישראל שלחו מכתב לראש הממשלה בו הם דורשים להיפגש עמו, על רקע ההחלטה להוציא את תחום תודעה יהודית מהרבנות הצבאית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשע"ו

"העברת תחום תודעה יהודית - הרס צה"ל"-ערוץ 7
נתניהו והרבנים הראשיים. ארכיון
צילום: עמוס בן גרשום, פלאש 90

הרבנים הראשיים לישראל, הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף מצטרפים היום (רביעי) לקריאה הרחבה לראש הממשלה בנימין נתניהו לעצור את הפגיעה ברבנות הצבאית ולמנוע העברת תחום תודעה יהודית לאכ"א.

במכתב, עליו חתומים הרבנים הראשיים לישראל, נכתב בין היתר כי "הענף לתודעה יהודית בצה"ל פועל למען כלל חיילי צה"ל, בחיזוק התודעה היהודית ובהקניית ערכי יהדות בסיסיים לכל חיילי צה"ל".

"לאחרונה התקבלה החלטה להעביר את המחלקה מידי הרבנות הצבאית, למרות שזו פעלה באופן חיוני ומבורך מאז ומעולם, לידיים אחרות. מקומה הטבעי של התודעה היהודית הוא ברבנות הצבאית, שם ישנה המיומנות הנדרשת לצורך הקניית ערכי היהדות והמסורת באופן המיטבי", לשון המכתב.

הרבנים הראשיים מבקשים במכתבם לקיים פגישה דחופה עם ראש הממשלה נתניהו בנושא ומציינים כי מטרת הפגישה היא להסביר כי ביצוע המהלך יחליש את הקניית הזהות והמסורת היהודית בקרב החיילים".

הרבנים הראשיים מביעים חשש כבד כי העברת תחום תודעה יהודית משמעותה הרס עבור צה"ל וחייליו. "אנו מאמינים כי יש לעצור את המהלך לאלתר ולהשיב את המצב לקדמותו, מדובר בהרס של ממש עבור צה"ל, חייליו והתודעה היהודית בצבא". 

מוקדם יותר היום פורסם מכתב עליו חתומים למעלה מ- 100 רבנים בציונות הדתית, ביניהם ותיקי ובכירי הרבנים, בו הם קוראים לראש הממשלה לעצור את הפגיעה ברבנות הצבאית ולמנוע את העברת תחום תודעה יהודית מחוץ לרבנות הצבאית לאכ"א.