"לחדש את החיסולים הממוקדים" חזקי עזרא

יו"ר סיעת ישראל ביתנו, רוברט אילטוב מגיב בראיון לערוץ 7 לפיגוע הירי הקשה בשער שכם בו נרצחה לוחמת מג"ב הדר כהן הי"ד ונפצעה לוחמת נוספת.

"מדובר בפיגוע קשה ויש כאן עליית מדרגה. אנחנו רואים את רפיסות הממשלה שאיננה מצליחה במדיניותה לעצור את גל הטרור ויש לפעול בדרך אחרת".

"צריך לפעול ולחסל את תשתית הטרור ותומכי חמאס", אומר אילטוב, "לחדש את החיסולים הממוקדים, ולהפסיק את הזרמת הכספים לרשות הפלסטינים. אסור לחכות לביאת המשיח, הממשלה חייבת לפעול".

אילטוב לא מקבל את טענת גורמי הביטחון לפיה אין פתרון אמיתי כי מדובר בטרור של אנשים בודדים, "אני לא מקבל את תירוץ 'טרור יחידים'. חייבים להפסיק לממן את הרשות הפלסטינית שמעבירה כסף לטרוריסטים שהורגים ורוצחים יהודים.  יש לשב"כ רשימות של מבוקשים והגיע הזמן לעצור אותם ואם הם יתנגדו אז לחסל אותם. גורמי הביטחון יודעים לטפל בטרור אך צריך לתת להם את חופש הפעולה הנדרש".

"מישהו צריך לשלם את המחיר", מצהיר אילטוב, "לא צריך עוד שוטר אחד. צריך לשנות את המדיניות. יש מספיק שוטרים בשטח וזה לא עוזר. אי אפשר לבדוק כל אחד. צריך לעצור את אלה ששולחים את אותם מחבלים. מישהו צריך כאן לשלם את המחיר. צריך לעצור את אותם מסיתים במסגדים, בתקשורת ואת משוחררי עסקת שליט".

התחזית שלו לעתיד הקרוב גם אינה אופטימית במיוחד. "אוטובוסים מתפוצצים זה לא עניין של זמן, זה כבר בשטח. ראינו את הפיגועים בתל אביב, בירושלים, רעננה וביהודה ושומרון. ממשלת ישראל צריכה לשנות את המדיניות ולא להכיל את הטרור".