מרתיח: אבו מאזן אירח משפחות מחבלים

בני המשפחות נפגשו עם יו"ר הרש"פ שעות בודדות אחרי הפיגוע הרצחני בירושלים. הם דנו בדרכים להשבת גופות מחבלים שמוחזקים בישראל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשע"ו

מרתיח: אבו מאזן אירח משפחות מחבלים-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

שעות בודדות אחרי הפיגוע הרצחני בשער שכם בירושלים, נפגש אמש (רביעי) יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם משפחות מחבלים מאזור ירושלים, שחלקם ביצעו פיגועים קשים נגד יהודים.

הפגישה התקיימה בלשכתו של אבו מאזן ברמאללה, והשתתפו בה 11 משפחות מחבלים שביצעו פיגועים בארבעת החודשים האחרונים של גל הטרור וגופותיהם מוחזקות עדיין בידי ישראל.

מטרת הפגישה היתה לדון בדרכים להשבת גופות המחבלים למשפחותיהם. אבו מאזן אמר כי הוא עושה מאמצים גדולים לשחרור הגופות וטען כי קבורת "שהידים" היא זכות ועל כן הוא מתנגד לתנאים שמציבה ישראל לשחרור הגופות.

בין היתר נכחו בפגישה בני משפחתו של המחבל בהא עליאן שביצע פיגוע ירי ודקירה באוטובוס בשכונת ארמון הנציב בירושלים, בו נרצחו חיים חביב, אלון גובברג וריצ'רד לייקין הי"ד

כמו כן השתתפו בפגישה בני משפחתו של המחבל עלא אבו ג'מל שביצע את הפיגוע דריסה ברחוב מלכי ישראל שבו נרצח הרב ישעיהו קרישבסקי הי"ד. אבו ג'מל דרס עם רכבו יהודים שעמדו בתחנת אוטובוס ולאחר מכן יצא מרכבו ותקף אותם באמצעות גרזן.