"רמלה היא לא מזרח י-ם, פה לא שונאים יהודים''

ראש עיריית רמלה בעקבות הפיגוע אתמול בתחנה המרכזית בעיר: "הופתענו, אנחנו קצת בשוק. היחסים טובים מאוד בין המגזר לבינינו''.

בני טוקר , כ"ו בשבט תשע"ו

זירת הפיגוע ברמלה
זירת הפיגוע ברמלה
צילום: דוברות מד"א

ראש עיריית רמלה, יואל לביא, אומר לערוץ 7 כי הפיגוע שבוצע אתמול (חמישי) על ידי שתי מחבלות צעירות כבנות 14 בתחנה המרכזית ברמלה לא יפגע בחיים המשותפים של הערבים והיהודים בעיר.

"הופתענו, אנחנו קצת בשוק, למרות שהחיים כבר חזרו למסלולם", אומר לביא. ''היחסים טובים מאוד בין המגזר לבינינו. מדובר במשפחות שמשולבות בתוך החברה, שגרות בג'ואריש, שכונה בתוך רמלה. הם אזרחים ישראלים שפניהם לתוך החברה הישראלית, אין לנו בעיות של נאמנות, הם אנשים טובים".

לביא מזמין את הציבור לבוא לעשות קניות בשוק של רמלה. "אתה תראה המוני ערבים ויהודים שעורכים קניות בשוק המשותף".

לדבריו בתי הספר הערבים ברמלה נמצאים תחת פיקוח של משרד החינוך, "כאן זה לא מזרח ירושלים, הם ערבים ישראלים. יכול להיות שפה ושם יש להם התנהגות שלא בדיוק תואמת את תפיסת העולם שלך ושלי כשמדובר ביום הזיכרון או יום העצמאות. אבל יחד עם זאת בתי הספר מפוקחים על ידי מערכת החינוך, אנחנו מבקרים בבתי הספר הערבים, כולם נתונים לפיקוח.

"הם יושבים איתנו על תכני הלימוד, הם מוטמעים ונלמדים בבתי הספר. ואני יכול להגיד לך בוודאות, גם במסגדים בעיר ובבתי הספר, אין חינוך לשנאת היהודי, אין חינוך לפגיעה במדינת ישראל, זה לא מזרח ירושלים".