בנט על סערת האזרחות: ''לא לפחד מיהדות''

"אם רוצים לתקוף אותי על זה שאנחנו מביאים לידי ביטוי את היסוד היהודי במדינה יהודית ודמוקרטית - בבקשה", הבהיר שר החינוך.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשע"ו

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס הערב (חמישי) לסערת ספר האזרחות, הבהיר כי הוא לא מתרגש מהמתקפות נגדו ואמר כי הספר מביא לידי ביטוי משמעותי את הזהות היהודית של מדינת ישראל.

"היה פסטיבל סביב ספר אזרחות שנכתב במשך חמש שנים", אמר בנט בכנס של המרכז למשפט יהודי ודמוקרטי באוניברסיטת בר אילן. השר הדגיש כי ''הספר מביא לידי ביטוי משמעותי את הזהות היהודית של המדינה היהודית, ואנחנו גאים בזה.

''אז אם רוצים לתקוף אותי על זה שאנחנו מביאים לידי ביטוי את היסוד היהודי במדינה יהודית ודמוקרטית - בבקשה. כל הוויכוח הוא סביב השאלה אם אנחנו מדינה יהודית או סתם מדינה בה יש המון יהודים. בעניין הזה אני נחרץ - אנחנו מדינת הלאום היהודי".

יו"ר הבית היהודי התייחס גם לתלונות של העורך הלשוני של ספר האזרחות, פרופ' ידידיה יערי, שטען כי חומרי הלימודים בספר נוטים לימין ולציונות הדתית. "קראתי את המכתב של אותו עורך לשוני. יש שם פחד בסיסי מיהדות", קבע בנט.

"לא צריך לפחד כי היסודות האלו כרוכים זה בזה. אני צריך להיות בטוח שהילדים שלי יהיו בטוחים בזהות שלהם ואז הם יוכלו לפגוש את האחר. הם צריכים להיות בטוחים בזהות היהודית שלהם".