זהבי. יפגוש את מאמנו בדרבי. איך זה ייגמר?
זהבי. יפגוש את מאמנו בדרבי. איך זה ייגמר? צילום: יששכר רואס

הישגו הגדול ביותר של אלי גוטמן היה עונת הדאבל ההיסטורית שלו עת אימן בהפועל תל אביב, בשנת 2010. גוטמן נהנה אז מכישרון רב בסגל השחקנים שלו: אניימה, שכטר, ורמוט, דגלאס דה סילבה, אביחי ידין וערן זהבי אחד. 

הערב (ראשון), ייפגשו שוב השניים. גוטמן על הקווים של האדומים, זהבי במדים הצהובים של היריבה העירונית. מאז חזר מפלארמו האיטלקית אל הצהובים מתל אביב במעבר שהוציא את אוהדי הפועל מדעתם, לא נפגשו גוטמן וזהבי בליגה הישראלית הבכירה, כשהמאמן מונה למאמן הנבחרת הלאומית.

הערב ינסה גוטמן לעצור את הכוכב הגדול ביותר בליגת העל הישראלית, שנמצא בדרך לשבירת שיא כיבוש השערים בעונה אחת בליגה הבכירה.

שתי הקבוצות מגיעות במומנטום רע מבחינתן אל משחק הדרבי הערב באצטדיון בלומפילד, אך בעוד שהצהובים התחזקו בחאריס מדוניאנין הבוסני בכדי לשחרר את הלחץ והתלות בזהבי, האדומים מתל אביב היו לקבוצה המפעילה ביותר בחלון ההעברות האחרון.

34 שחקנים חדשים עברו העונה בהפועל, ב-21 מחזורים. למעשה, האדומים מתל אביב מחזיקים ביותר שחקני רכש חדשים מאשר נקודות, כשזו הפעם השלישית עבור המועדון האדום שמחליפים ומחתימים שחקנים חדשים במטרה לבצע מהפכה בסגל השחקנים, רק העונה. 

מי שמעורר תקווה אצל אוהדי האדומים שאולי יצליח להביא את השינוי המיוחל ולנצח סוף כל סוף את היריבה השנואה בדרבי החשוב עבורם, הוא ארון שוינפלד. החלוץ היהודי הגיע מנתניה בתום סאגה שלמה, כששיחק בסך הכל שני משחקים במדיה. האם זהו החיזוק אותו היו צריכים האדומים בכדי להתחיל ולכבוש סוף סוף העונה באצטדיונם הביתי? תשובה הערב.