"המקורות היהודיים נתנו לנו את הכוח לנצח"

סגן במיל' אהרון קרוב שנפצע אנושות ב'עופרת יצוקה' הוא אחד המרצים של ענף תודעה יהודית ויוצא נגד הכוונה להוציאו מהרבנות הצבאית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשע"ו

סגן במיל' אהרון קרוב שהגיע היום (ראשון) לדיון ועדת החוץ והביטחון, סיפר על החוויות מהסיורים בבסיסי צה"ל במסגרת שיחות ''תודעה יהודית'' שביצע, והסביר על חשיבות הענף לרוח הלחימה של צה"ל.

לדבריו עיקר ההתנגדויות לפעילות הרבנות הצבאית בתחום התודעה היהודית, מגיעות מאנשים שלא מכירים את צה"ל בשנים האחרונות, "האלוף ח"כ אייל בן ראובן וח"כ אל"מ עומר בר-לב, אני מעריך אותם ומוקיר אותם, הם היו בצבא לפני הרבה זמן והם לא מבינים מה קורה בו היום".

קרוב הסביר שהדרישה לשיחות על תודעה יהודית מגיעות מהשטח הצבאי ולא הרבנות מכריחה את הלוחמים להאזין להרצאות. "מי שמבקשים את השיחות תודעה יהודית אלה המג"ד והמח"ט, וצריך לתת להם להחליט האם הם רוצים את זה או לא. אחרי השיחות החיילים באים ומחבקים אותנו והם רוצים את השיחות ורוצים שיהיו עוד כאלה. חייל ומפקד שלא רוצה להיות בשיחות האלה לא לחייב".

קרוב סבור שהוצאת ענף התודעה מידי הרבנות הצבאית אינה עניין הסדרתי אלא עניין מהותי, "רוצים לפגוע פה במהות ובדת שלנו, ברגע שמעבירים את זה לאכ"א יכול להיות שבהתחלה זה יהיה בסדר, אבל אז יגידו ש'הרב הזה והזה לא יכול להעביר שיחה'".

לדבריו שיקולים פוליטיים השפיעו על ההחלטה של הרמטכ''ל להעביר את הענף לחיל חינוך, "במשך שלושה חודשים בכל יום הופיעו בעיתון 'הארץ' כתבות נגד תודעה יהודית וזה לא סתם. בסופו של דבר זה לא דבר טוב כשיש פוליטיקה בצבא".

בדיון בוועדה אמר קרוב,  "אני מגיע כמפקד בצבא וכאחד שנושם את התחום. במהלך מבצע צוק איתן חיילים מאחת הפלוגות ראו לראשונה חייל פצוע והשתתקו מלחץ. באותו רגע הוא התקשר לרבנות הצבאית, והגיע נציג מהרבנות לתוך עזה והרביץ שיחת מוטיבציה ברוח יהודית לחיילים ומאותו רגע כולם המשיכו קדימה להילחם.

''אחרי מה שראיתי בצבא, אני אומר לכם שתחום תודעה יהודית נותן כוח אדיר לכלל לוחמי צה"ל ולא משנה מאיזה רקע הם מגיעים. כל מדריכי תחום תודעה יהודית הם אנשים שנלחמו בקרב, מרביתם לוחמים ומפקדים בכירים. מדובר פה על רוח לחימה מתוך היהדות והמקורות היהודיים והם אלה שנתנו לנו את הכוח לנצח".