"מחכה ליום שלא נצטרך להצדיע לשומרון"

האחים אהרון ויונתן רזאל והאחים יצחק וידידיה מאיר הגיעו למופע משותף ראשון מסוגו בשומרון. יו"ר הכנסת התרגש ובירך.

ידידיה בן אור , כ"ט בשבט תשע"ו

עוצרים ומצדיעים
עוצרים ומצדיעים
צילום: מאיר ברכיה

האחים אהרון ויונתן רזאל והאחים יצחק וידידיה מאיר הגיעו למופע משותף ראשון מסוגו בכדי להצדיע לתושבי השומרון, זאת כחלק מפעילות מועצה אזורית שומרון ומתנ"ס שומרון בסיוע האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך.

באירוע השתתף גם יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין שבירך, "יש לי משאלה קצת מוזרה. אני מקווה שיגיע יום שאנחנו נתקשה להסביר לילדים ולנכדים שלנו למה צריך להצדיע למתיישבים בשומרון".

"כמו שלפעמים יש לנו קושי להסביר לילדים מה זה דור המייסדים והפלמ"ח. הילד מתקשה. הסבא רבה גר בנתניה ולא נראה שהיה צריך להשקיע בזה משהו. כך אני מאחל שיקרה לנו גם כאן כי ההתיישבות תהיה כ"כ חזקה וברורה לכולם", הוסיף.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן חיזק גם הוא את התושבים ואמר, "התושבים הם סמל ודוגמא לכוח ולעוצמה של החיים. ככל שמנסים לפגוע בנוכחותנו כאן כך השומרון גדל ומתפתח. כך גדל הביקוש של תושבי חוץ ושל בנים ממשיכים להקלט כאן. זהו פלא. והפלא הזה הוא אתם".

במהלך האירוע העניק דגן וסגנו דוידי בן ציון אותות הערכה לידידי האזור: יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וראש האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך – הרב איתיאל בר – לוי.

האחים מאיר והאחים רזאל, יחד עם הנגנים, עצרו את הופעתם ועמדו בכדי למחוא כפיים לתושבי השומרון על עמידתם האיתנה בעת הזו.

ידידיה מאיר אמר במהלך ההופעה: "תודה על הזכות להופיע כאן ולהצדיע לכם במקום הזה בזמן הזה בתקופה הזו. אנחנו צריכים בתקופה הזו לעלות טפח מעל הקרקע...".