"שרביט קסמים"
"שרביט קסמים"צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

ראש מפא"ת במשרד הביטחון, אופיר שהם, יסיים שירות ארוך בן יותר מ-36 שנים בצה"ל ובמערכת הביטחון.

שהם, בוגר המחזור השני של תכניות תלפיות היוקרתית, בוגר קורס חובלים ומפקד סטי"ל בחיל הים, שירת לאורך הקריירה הצבאית שלו במגוון רב של תפקידי מפתח. בין השאר שימש כרמ"ח תקציבים בחיל הים, כיהן כרח"ט תכנון באגף התקציבים וכמפקד יחידת העילית הטכנולוגית 'לוט"ם'.

לתפקיד ראש מפא"ת (המינהל למחקר ופיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית) מונה שהם בשנת 2010. במהלך כהונתו כראש מפא"ת הוביל שהם פיתוח אמל"ח ופרויקטים טכנולוגיים פורצי דרך בקנה מידה עולמי, שתרמו ותורמים לביטחונה של מדינת ישראל, לקידום התעשיות הביטחוניות והיצוא הביטחוני.

בתקופת כהונתו בוצע היירוט המבצעי הראשון של מערכת 'כיפת ברזל', שהביאה לשינוי דרמטי בשדה הקרב, עם מאות רבות של יירוטים מבצעיים במבצע עמוד ענן ובמבצע צוק איתן, שבמהלכו בהובלת מפא"ת נקלטו והופעלו 9 סוללות 'כיפת ברזל' מבצעיות להגנה על מיליוני אזרחי מדינת ישראל.

בהובלת שהם הושגה פריצת דרך בפיתוח מערכת היירוט 'חץ 3' שביצעה בהצלחה בחודשים האחרונים יירוט ראשון, ושל מערכת 'שרביט קסמים' שתימסר בחדשים הקרובים לחיל האוויר.  

מפא"ת בהנהגתו של שהם, שיגרה לחלל את הלוויינים אופק 9 ואופק 10 והביאה לשיאים חדשים את מערך כלי הטייס הבלתי מאוישים של מדינת ישראל, שנחשב למתקדם והמוביל בעולם.

שהם מוביל בשנים האחרונות את פריצת הדרך הטכנולוגית בהתמודדות עם איום המנהרות ולוחמת התת-קרקע. ומנהל שורה ארוכה של פרויקטים מסווגים שאסורים בפרסום. 

שהם, בן 53, נשוי ואב ל-3 הוא בעל תואר ראשון בפיסיקה-מתמטיקה ותואר שני בפיסיקה שימושית.