אלשיך: 59% ממקרי הרצח מבוצעים ע"י ערבים

אלשיך הציג בוועדת הפנים נתונים על העבריינות במגזר הערבי וסיפר על כוונתו לקדם את אמון הציבור במשטרה. "בלי אמון המשטרה לא תתפקד".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ו

אלשיך: 59% ממקרי הרצח מבוצעים ע"י ערבים-ערוץ 7
Roni Alsheich
Hadas Porush, Flash 90

המפכ"ל, רב-ניצב רוני אלשיך, הופיע היום (שלישי) בפני ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת לרגל יום ההצדעה למשטרה.

בין יתר דבריו התייחס אלשיך לעבריינות במגזר הערבי. "מהנתונים שבידי המשטרה עולה כי חלקם של הערבים באוכלוסייה עומד על 21%, בעוד חלקם במורשעי עבירות רצח הוא 59% - נתון חסר תקדים", אמר.

המפכ''ל הדגיש כי אחת ממטרותיו היא לקדם את אמון הציבור במשטרה. "האתגר שלנו הוא למחוק את המשפט 'אם לא תאכל יבוא שוטר', אנחנו רוצים להגיע למצב שאבא אומר לילדה שלו 'תפני למוקד 100', ולא 'אל תפני למוקד, חבל על הזמן שלך'".

"היוזמה להצדיע למשטרת ישראל היא חלק בתהליך בניית אמון הציבור", ציין אלשיך. ''המשטרה לא יכולה לתפקד בלי אמון הציבור. המשטרה משרתת את הציבור באופן הדוק ויומיומי. אם לא יהיה ציבור שמדווח למשטרה, הציבור יעבור למדרכה השנייה. המשטרה מונה 30 אלף שוטרים ו-36 אלף מתנדבים והם הכרח במשטרה כדי לשרת את הקהילה".

בדיון בוועדת הפנים שנערך כאמור כחלק מיום ההצדעה למשטרה שיזם ח"כ מיקי לוי, המפכ''ל הציג את משנתו: "משטרה שעושה רק שירותי אכיפה זו משטרה רעה, משטרה צריכה לעשות קהילה ואכיפה".

לדבריו, "הציבור הוא הלקוח ולא העבריין. אם אני אוכף עבירות איכות חיים בדברים בסיסיים ואם לא טיפלתי בבריונות בכביש אז אני לא מרכז את המשאבים שלי במקום הנכון, וכך אני נתפס כמי שנטפל לאזרח ולא בא לעזור לו".