ילדי משפחת מאיר הגיעו לבית הנשיא

לרגל יום המשפחה אירחה היום רעיית נשיא המדינה שבע משפחות אומנה יחד עם הילדים הנמצאים באומנה והילדים הביולוגיים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ל' בשבט תשע"ו

ילדי משפחת מאיר הגיעו לבית הנשיא-ערוץ 7
בני המשפחות בבית הנשיא
צילום: חיים צח/לע"מ

רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, אירחה היום (שלישי) משפחות אומנה לרגל יום המשפחה.

משפחות האומנה מהוות פתרון זמני, לעיתים עד בגרותו של הילד, לילדים בסיכון אשר הוצאו מחזקת הוריהם הביולוגים.

במפגש, אשר נערך בשיתוף עם מכון 'סאמיט' לשירותי רווחה, נכחו שבע משפחות אומנה, יחד עם ילדיהן הביולוגים וילדי האומנה.

על פי הנתונים הארציים שהועברו על ידי מכון 'סאמיט': 

50 ילדים מתחת לגיל 18 ממתינים להיקלט במשפחות אומנה.

כ- 10,000 ילדים בישראל הוצאו מבתיהם מתוכם, כ-2,500 ילדים שוהים אצל משפחות אומנה, וכ-7,450, שוהים בפנימיות.

בעוד שבעולם כ-80% מהילדים אשר הוצאו מבתיהם נקלטים במשפחות אומנה, בישראל המצב הוא הפוך, ורק 20% מתוך הילדים שהוצאו מבתיהם, נמצאים אצל משפחות אומנה.

"משפחה היא המעגל האינטימי הקרוב ביותר, המכיל, והאוהב ביותר", אמרה רעיית הנשיא למשפחות בתחילת המפגש, "ביום המשפחה בחרתי לארח ולפגוש אתכם, המשפחות החזקות והאמיצות שהחליטו לפרוץ את המעגל האינטימי ולחלוק את המשפחה עם ילדים שכה זקוקים לה. אתן, משפחות האומנה, הכוח שלכן הוא בבחירה. אתן בוחרות מדי יום להיות משפחה, לאהוב, לחיות, לחוות לחנך ולצמוח".

לדבריה, "אנו משתמשים בביטוי 'לפתוח את הבית', אבל פתיחת הבית האמיתית היא פתיחת הלב שלכם, המשפחות. אתן פותחות לא רק את הלב, אלא חולקות הכל- את החדר, את המשחקים, ובעיקר, את אמא ואבא, את תשומת הלב והחיבוקים. אתם מראים את המשפחה כמות שהיא, על חוזקתה ועל חולשתה, ברגעיה הנוחים והכועסים, השמחים והעצובים".

באירוע השתתפו גם בני משפחתה של דפנה מאיר ז"ל, שנרצחה בפיגוע בעתניאל. למשפחת מאיר שני ילדי אומנה בעלי צרכים מיוחדים. נתן מאיר סיפר על כי בימים האחרונים הוא מרבה לחשוב על טעויות, ואמר: "אני רוצה לדבר על טעויות טובות. כשפגשתי את דפנה לא היינו מתאימים. כל מה שאני חשבתי על העולם היא חשבה הפוך. רציונלית זו הייתה טעות להתחתן. טעות נהדרת".

"הרבה אנשים חוששים לקחת ילדים לאומנה. אני מסתכל על הרגעים הקשים, והם קשים ממה שתיארתי לעצמי שיהיו, לא העליתי בדעתי שיהיה כל כך קשה וגם זו הייתה ה'טעות' הכי טובה שעשיתי בחיי, להפוך למשפחת אומנה", הוסיף.