ייפסלו בכנסת הבאה? חברי הכנסת של בל"ד חנין זועבי, באסל גטאס וג'מאל זחאלקה
ייפסלו בכנסת הבאה? חברי הכנסת של בל"ד חנין זועבי, באסל גטאס וג'מאל זחאלקה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת המושעה באסל גטאס (הרשימה המשותפת) לא מורתע מהעונש שהטילה עליו ועדת האתיקה ובראיון לערוץ ישראלי המשדר בערבית הוא ניסה להסביר את המניעים של המחבלים לבצע פיגועי טרור רצחניים.

גטאס אמר בראיון לערוץ "הלא TV" כי רצח ישראלים על ידי ערבים על רקע לאומני אינו מעשה "פלילי או עברייני", אלא נעשה "בלהט המאבק נגד הכיבוש העושק".

מי שעקב אחר דבריו של חבר הכנסת הערבי הוא מכון "מבט לתקשורת הפלסטינית". עוד אמר גטאס בראיון כי "ביום שחברי כנסת ערבים יימנעו מלבקר משפחות שהידים שאיבדו את בניהן היקרים בלהט המאבק נגד הכיבוש העושק... ביום שאנו נימנע לבקר ולפגוש משפחות שהידים, נצטרך לפנות את מקומנו, להשאיר את המפתחות, וללכת הביתה‎".

יו״ר "ישראל ביתנו", ח״כ אביגדור ליברמן, אמר בתגובה כי "הפתרון היחיד להתמודדות עם התבטאויות כאלו של ח״כ גטאס וחבריו הן הצעות החוק שהגישה ישראל ביתנו. הצעת החוק של ח״כ עודד פורר שעברה אתמול בקריאה טרומית וקובעת שאדם המסית לטרור לא יוכל לכהן כחבר-כנסת, היא בדיוק הפתרון שישים סוף לתופעה הבלתי-נסבלת של התבטאויות כאלו של הגיס החמישי היושב בכנסת ישראל.

"אני גם מקווה שראש הממשלה יתעשת, יפסיק לעסוק בפוליטיקה קטנה ולא יפיל שוב את הצעת החוק שהגשתי ושקובעת שבג״צ לא יוכל לפסול את החלטות ועדת הבחירות, ובכך ניתן יהיה לפסול את מפלגת הטרוריסטים של בל"ד כולה מלהשתתף בבחירות ולחבל בדמוקרטיה הישראלית", דברי ליברמן.

ח"כ גטאס הגיב לסערה שעוררו דבריו וטען כי "זה ניסיון נואל למחזר את הפרשה. אמרתי את הדברים לאיילה חסון בערוץ 10 בשבוע שעבר - הפגישה שלנו נועדה למטרה אחת ויחידה. הדרישה שלנו עומדת בעינה - לשחרר את הגופות. אני לא מצדיק רצח בכל צד, ומה שנאמר בראיון הוא שאנשים נהרגו במסגרת הסכסוך, במסגרת המאבק בכיבוש".