חגית מאק קלמנוביץ
חגית מאק קלמנוביץצילום: בתי המשפט

בית משפט השלום בירושלים שחרר היום (חמישי) ללא כל תנאי את תושב השומרון שנעצר אתמול בקריית ארבע בחשד להפרת הצו המנהלי אשר מרחיקו מביתו שבשומרון לאזור קרית ארבע ללא ראיות וללא משפט.

התושב, בשנות ה-20 לחייו נשוי ואב לילדים נעצר אתמול בשעות הבוקר בחשד שהפר מספר פעמים את צו ההרחקה, בכך שלא ישן בכתובתו הקבועה בקרית ארבע.

התושב הציג בחקירתו ראיות ותיעוד של שיחות טלפון וכן של הודעות דוא"ל בהן עדכן את לשכת האלוף ואת המשטרה היכן ישן באותם לילות, וזאת על פי נוסח הצו. למרות הדברים, לאחר חקירתו הוחלט במשטרה להשאירו לילה במעצר ולהביאו היום להארכת מעצר בבימ"ש השלום בירושלים.

בדיון שהתקיים היום בבית המשפט ביקש נציג המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים נוספים תוך שהוא מציין כי המעצר נדרש בשל מסוכנותו של התושב לציבור.

כאמור, השופטת חגית מאק קלמנוביץ דחתה את בקשת המשטרה והורתה על שחרורו של התושב ללא כל תנאי תוך שהיא מטילה ספק בלגיטימיות של המעצר. "אני מסופקת עד כמה לגיטימית הבקשה לעצור את המשיב כדי שילמד למלא את הצו בעתיד", כתבה בהחלטתה.

עו"ד דוד הלוי אשר ייצג את התושב מטעם ארגון חוננו מסר לאחר הדיון כי "ההחלטה לשחרר את מרשי ללא תנאים מדברת בעד עצמה. בית המשפט אף ביקר את הלגיטימיות של הבקשה שנועדה ל- 'חנך את מרשי' ולהבהיר לו מה מצופה ממנו".