סולידריות: גם חיפה לא תעלה למשחק הרדיוס

בעלי קבוצת מכבי חיפה יצא בהודעת תמיכה נדירה בבעלי בית"ר והמועדון בכלל: לא נעלה לשחק באצטדיון אחר מלבד טדי. במנהלת יתקפלו?

נרי וייס - ערוץ 7 , ד' באדר תשע"ו

יענקלה שחר, בעלי חיפה. סולידריות?
יענקלה שחר, בעלי חיפה. סולידריות?
צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

סולידריות או צעד מכוון? בין כך ובין כך, הודעתו של בעלי קבוצת הכדורגל של מכבי חיפה באשר למשחק הרדיוס הקרוב של בית"ר ירושלים עשוי להביא לטלטלה גדולה בכדורגל הישראלי ובעיקר בכל הקשור לעונשים המוטלים על הקבוצות.

פרשת משחק הרדיוס של המועדון מהבירה לא עוצרת לרגע, ונראה שבשעות הקרובות יפול דבר בכדורגל הישראלי. 

הערב (מוצאי שבת) אמר יענקלה שחר, הבעלים החיפאי, באתר הרשמי של הקבוצה כי "הצהרנו פעמים רבות שאנו מתנגדים לעונשי הרדיוס שעברו מן העולם. היום הודעתי לבעלים של בית"ר ירושלים, אלי טביב ולמנכ"ל מנהלת הליגה, אורן חסון, כי אנו נתנגד להעברת המשחק לאצטדיון טוטו טרנר בבאר שבע".

הגדיל ואמר שחר, כי "אם נכונה הידיעה בתקשורת שקבוצת בית"ר ירושלים לא מתכוונת להופיע כלל למשחק הרדיוס, גם אנחנו לאות סולידריות לא נופיע למשחק. איננו מתכוונים ליהנות מן ההפקר".

הודעתו של שחר התקבלה בצד הירושלמי בברכה ובחום רב כששם אמרו כי "טביב מעריך את הודעתו של נשיא מכבי חיפה. מר שחר הוכיח כי לא רק הסולידריות עם בית"ר ירושלים עומדת לנגד עיניו, יותר מכל עתיד הכדורגל הישראלי עומד לנגד עיניו ונמצא בראש מעייניו", כשבמועדון הירושלמי מבינים כי צעד זה של שחר עשוי להביא לשינוי של ממש בכל הקשור לענישה קולקטיבית כלפי קבוצות ובעיקר ענישה כזו הפוגעת באוהדי הכדורגל ובקבוצות כולן.

"ייטב אם יבינו כולם את מה שהאדונים שחר וטביב מבינים. הגיע הזמן שיתייחסו למועדונים ולבעליהם אשר משקיעים ממיטב כספם ומרצם לטובת ציבור אוהדי הכדורגל בארץ, בכבוד הראוי להם. אנו מאמינים כי מדובר בהזדמנות פז להוציא את הכדורגל הישראלי לדרך חדשה, נכונה וראויה", אמרו בבית"ר.

כעת נראה כי למנהלת לא תהיה ברירה אלא להתקפל ולהודיע על דחיית משחק הכדורגל בין בית"ר לחיפה למועד מאוחר יותר, וכך יביאו לסיום הפרשה כשאת משחק הרדיוס של המועדון הירושלמי יארחו אלה באצטדיון המושבה מול מכבי פתח תקווה בעוד שבועיים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il