בית"ר עתרה לבית המשפט המחוזי

הירושלמים עתרו לבית המשפט בניסיון לעקוף את מנהלת הליגה. "להעביר את המשחק לאצטדיון שמכיל מעל 20,000 מקומות מחשש לשלום הציבור"

נרי וייס , ה' באדר תשע"ו

אוהדי בית"ר. דואגים לשלומם
אוהדי בית"ר. דואגים לשלומם
צילום: פלאש 90

עוקפת סמכויות. נציגי קבוצת בית"ר ירושלים הגישו הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בלוד עתירה נגד קיום משחק הרדיוס מול מכבי חיפה. 

בעתירה שהגישו נציגי בית"ר נכתב כי "הקבוצה מבקשת למנוע את קיום המשחק בכל אצטדיון שתכולתו פחות מ-20,000 מקומות ישיבה ולהעביר אותו למגרש שתכולתו מעל 20,000, זאת מחשש לשלום הציבור". 

על פי העתירה, בבית"ר מעוניינים לקיים את משחק הרדיוס מול מכבי חיפה באצטדיון שיכיל את כל כמות האוהדים שעשויים להגיע למשחק המסקרן בין שתי הקבוצות, זאת בכדי לא להינזק כלכלית. בעתירה שהגישו הבוקר נטען כי קיום המשחק באצטדיונים המכילים מעט מקומות ישנו חשש לשלום הציבור, מאחר שאוהדים רבים עשויים להגיע למגרש על אף שאינם מחזיקים בכרטיס, ובכך עשוי להיגרם נזקים גדולים לשלום האוהדים ולסביבת האצטדיון.

בעמותת האוהדים של בית"ר הגיבו לצעדים של המועדון הירושלמי כשאמרו כי הם מגבים את הבעלים טביב והמועדון באופן מלא ואולי אף חסר תקדים לאור היחסים ביניהם. בעמותה אמרו כי גם אם בית"ר תרד אל הליגה השניה בעקבות אי הופעה במשחק הרדיוס, הם תומכים במהלך ולו רק שזה יתקיים באצטדיונם הביתי, אצטדיון טדי שבבירה.

בימים האחרונים נעשתה פניה אל שרת התרבות והספורט מירי רגב, בכדי שזו תתערב בסוגיה ואולי תעזור כלכלית במימון השוטרים וכוחות האבטחה במשחק, ובכך תביא להקלה כספית מטביב ובית"ר, אך בבית"ר אמרו כי גם צעד זה לא יגרום להם לעלות לשחק באצטדיון אחר מלבד טדי, שכן עדיין תחום האחריות אם יקרה משהו לאוהדים או לכוחות האבטחה יפול עליהם. 

כעת, עם הודעת התמיכה של יענקלה שחר, בעלי קבוצת הכדורגל של מכבי חיפה, אליו עשויים להצטרף עוד בעלים של קבוצות כנגד עונש הרדיוס התמוהה והמיותר, ויחד עם העתירה לבית המשפט המחוזי, במנהלת עשויים לרדת מהעץ עליו טיפסו ולדחות את משחק הרדיוס. 

המפגש הקודם בליגה בין השתיים:

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il