בית המשפט דחה את עתירת בית"ר

הדיון בבית המשפט המחוזי באשר למשחק הרדיוס של בית"ר מול חיפה שאמור להתקיים מחר הסתיים בהכרעה לקיימו במקורו. בבית"ר ובחיפה מסרבים

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ו

טביב. לא מוכן לעלות לשחק במושבה
טביב. לא מוכן לעלות לשחק במושבה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לא יעזור בית דין. גם בית המשפט המחוזי בלוד לא עזר לבית"ר ירושלים בעניין משחק הרדיוס שאמור להתקיים מחר (שני) במסגרת המחזור ה-23 בליגת העל שבכדורגל מול מכבי חיפה באצטדיון המושבה שבפתח תקווה.

אחרי שבבית"ר סרבו לקיים את המשחק מול חיפה באצטדיון המושבה הקטן משמעותי מאצטדיונם הביתי שבבירה, אצטדיון טדי, בתואנה כי קיום המשחק באצטדיון קטן עלול להביא לפגיעה באוהדים רבים ובשלומם, דנו בעניין בבית המשפט המחוזי בלוד הערב (ראשון), זאת בעקבות עתירה שהגישו בקבוצה הירושלמית בניסיון לעקוף את התאחדות הכדורגל ומנהלת הליגה.

בעתירה שהוגשה מוקדם יותר היום ביקשו במועדון הירושלמי שבית המשפט יפסוק שניתן לקיים את המשחק המדובר רק באצטדיון המכיל מעל 20,000 מקומות ישיבה, מחשש לשלום האוהדים.

בתום דיון ארוך שהתקיים בטונים צורמים ובהאשמות הדדיות של גופי המשטרה, ההתאחדות לכדורגל והקבוצה הירושלמית, פסק השופט יעקב שפסר כי המשחק יתקיים כמתוכנן, במועד ובמיקום, הווי אומר - באצטדיון המושבה שבפתח תקווה.

בבית"ר הגיבו לפסק הדין בזלזול רב ואמרו כי על אף פסיקת בית המשפט, לא יופיעו למשחק מחר מול חיפה. 

"לאור החלטת בית המשפט ולאור העובדה כי לאף גוף לא אכפת מסכנת שלום הציבור באם יתקיים אירוע הספורט באצטדיון המושבה, וזאת למרות הערכת מודיעין משטרתית והצהרות מחנות האוהדים של שני המועדונים, איננו מוכנים לקחת סיכון והקבוצה לא תופיע למשחק מחר", אמרו בהודעה שהוציאו לאמצעי התקשורת, במועדון הירושלמי. 

"לא הכסף הוא שאמור להנחות ואולי גם לא עקרון השיוויוניות והספורטיביות, כי אם חיי אדם והאחריות לשלום הקהל".

עוד אמרו בבית"ר, "אין אנו לוקחים את האחריות על קיום אירוע שכזה ולכן מיותר להופיע ולחכות שאולי לא יקרה דבר מחוץ או בתוך המגרש".

בבית"ר ציינו את מכבי חיפה והעומד בראשה, הבעלים יענקלה שחר שהתבטא כי הוא תומך לחלוטין בעמדת הקבוצה הבית"רית ואמר כי גם הוא לא יופיע למשחק באם שחקני הירושלמים לא יעשו זאת. "חבל לנו כי רק נשיא מכבי חיפה מר יעקב שחר שותף כמונו לדעה כי אין טעם לקיים את המשחק באצטדיון המושבה".

יש לציין כי אם אכן בית"ר לא תעלה לשחק מחר היא עשויה לרדת באופן מיידי אל הליגה השניה, הליגה הלאומית, כך על פי תקנון ההתאחדות לכדורגל הפוסק במקרים בהם קבוצה לא עולה לשחק בניגוד למוסכם על ירידת ליגה וביטול כל תוצאותיה העונה מול יתר הקבוצות. במקרה כזה המרוויחה העיקרית תהיה מכבי ת"א שתוצאות ההפסד והתיקו מול בית"ר ימחקו ובכך תעפיל למקום הראשון על חשבון המוליכה כעת הפועל באר שבע. 

24 שעות לפני שריקת הפתיחה. האם משהו ישתנה?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il