השרה מירי רגב. שינוי וקידום הספורט?
השרה מירי רגב. שינוי וקידום הספורט?צילום: פלאש 90

שינוי אסטרטגי בספורט הישראלי. כך מגדירה השרה מירי רגב את התכנית החדשה אותה יזמה והציגה היום (ראשון) במסיבת עיתונאים חגיגית שהתקיימה בנס ציונה. 

"מאלפים לאלופים" נקראת התכנית החדשה אותה הגתה ועליה הודיעה השרה היום במסיבת העיתונאים, כשלדבריה תכנית זו תביא למהפך בכל הקשור לקידום הספורט הישראלי וממילא יביא להישגים רבים בטווח הקצר והארוך. 

"אנו מציגים בפניכם תכנית ארוכת טווח לחיזוק הספורט הישראלי ולקידומו", אמרה בפתח מסיבת העיתונאים השרה רגב. "אנחנו מביאים היום בשורה אמיתית לספורט הישראלי. רפורמה יסודית שתגשים את המדיניות אותה התוויתי עם כניסתי למשרד, מדיניות המבקשת לחזק את הספורט הישראלי על היבטיו הנרחבים".

לדברי השרה, התכנית החדשה מבקשת "לשלב בין ערכים של צדק חלוקתי במשאבים, תוך פיתוח ושגשוג של הספורט ההישגי בישראל. ההלימה בין שני הערכים, כך אני מאמינה, יכול וצריך להצעיד את הספורט הישראלי קדימה", אמרה השרה רגב. 

בצעד הראשון אמרה רגב כי תהיה מהפכה בכל הקשור למימד הפיזי ותשתיות הספורט בארץ, במרכז ובפריפריה. "יותר משאבים לטובת בנייה ושיפוץ מתקני ספורט, יותר משאבים לספורט ההישגי תוך שינוי סדרי עדיפויות ומיצוי האפשרויות".

"למדינה יש חובה ואחריות מוסרית כלפי אזרחיה", אמרה השרה רגב והבטיחה כי "כמו בתחום התרבות בו אני מקדמת את הערך של הצדק התרבותי, כך אני נוהגת גם בסוגיות הנוגעות לספורט הישראלי על כל ענפיו וסוגיו". 

על פי השרה, דבר זה מתבטא ויתבטא בהמשך על ידי מתן אפשרות להמונים להשתתף בספורט עממי ובכך להגדיל את מספר העוסקים בתחום הספורט המקצועי, כשהרעיון הוא "שלכולם תינתן ההזדמנות שווה לעסוק בספורט עממי ומקצועי באופן שווה וללא תנאים מפלים". 

בחזונה רואה השרה רגב את "מתן האפשרות והכלים להצליח בספורט התחרותי לכל החפץ בכך, דרך מצויינת להגדיל ולהצמיח את מספר הספורטאים המצטיינים שייצגו את ישראל בתחרויות בין לאומיות שיביאו כבוד למדינה".

לדברי רגב, "עד היום חלוקת התקציבים חיזקה את החזקים והחלישה את החלשים, ומאחר שלתפיסתי הספורט כמו התרבות הוא כלי לשינוי חברתי אדאג לכך שהיום זה ייגמר. עוד הבטיחה השרה רגב כי שינוי זה יביא לעידן חדש "שישפיע על עתידה של מדינת ישראל, על צביונה ועל אזרחיה".

"מאחורי כל הבשורות שהתכנית הזו מביאה, ישנו חזון אחד חברתי ולאומי - הנגשת הספורט לכולם. זהו תפקידה של המדינה, לספק ולהנגיש את שירותי הספורט לכלל האזרחים", אמרה רגב.

בין שאר הדברים אותם מבקשת השרה רגב לשנות מן היסוד נמצאים התקציב השנתי שיגדל באופן משמעותי ויאפשר למתחרים רבים להיעזר בכסף הרב הן על ידי רכישת ציוד חדש והן על ידי שימוש ואימון במתקנים חדישים ומתקדמים. על פי התכנון, בטווח המידיי יבנו לא פחות מחמישה אולמות חדשים  ומאות מגרשי כדורגל סינטטיים שיוקמו בערים שונות ברחבי הארץ, במרכזה ובפריפריה. "אנחנו רוצים לחזק את הפריפריות. דין דימונה כדין תל אביב".