המשחק בין בית"ר לחיפה יתקיים כמתוכנן

פחות מ-24 שעות לפני שריקת הפתיחה, ובזכות התערבות המשטרה, סיכמו ראשי הקבוצות יחד עם מנהלת הליגה על קיום המשחק במתכונתו המקורית

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' באדר תשע"ו

שחקני בית"ר. זמן לדבר על המגרש
שחקני בית"ר. זמן לדבר על המגרש
צילום: פלאש 90

סוף לסיפור. משחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה במסגרת המחזור ה-23 בליגת העל שבכדורגל יתקיים כמתוכנן ובמתכונתו המקורית, באצטדיון המושבה שבפתח תקווה, מחר, יום שני, בשעה 20:55.

שלושה ימים איים בעלי קבוצת בית"ר ירושלים אלי טביב שקבוצתו לא תופיע למשחק שיתקיים באצטדיון המושבה שבפתח תקווה, בשל עונש רדיוס העומד לחובת הבית"רים בשל קריאות גזעניות של אוהדיהם במהלך משחק הכדורגל לפני חודש מול בני סכנין. לטענת הבעלים הירושלמי, העונש אינו מידתי ורק בית"ר היא שנענשת בחומרה רבה כל כך.

עוד טענו בבית"ר כי עונש הרדיוס שמחייב את הקבוצה לקיים אותו רק באצטדיון המושבה שבפתח תקווה, המכיל 11,00 מקומות ישיבה בלבד, בעוד שבטדי יש כמעט פי 3 מקומות ישיבה, פוגעת הן בהכנסות הקבוצה והן מסכנת את שלום חיי האוהדים שעתידים להגיע בהמוניהם לאיזור האצטדיון מחר, גם ללא כרטיס.

בבית"ר עוד ניסו לעקוף את בית הדין של ההתאחדות לכדורגל, כשהגישו הבוקר עתירה לבית המשפט המחוזי בלוד שתוציא הודעת מניעה לקיום המשחק באצטדיון שמכיל פחות מ-20,000 מקומות ישיבה, אך זו דחתה את העתירה ושלחה את בית"ר לנסות ולפתור את הדברים בצורה המקובלת ובצינורות הנכונים לכך.

שעה אחרי פסק הדין, ולמרות שבבית"ר שבו ואמרו כי לא יופיעו למשחק מחר, על אף החלטת בית משפט המחוזי, יצאה הודעה רשמית מטעם מנהלת הליגה: המשחק יתקיים כמתוכנן, מחר באצטדיון המושבה.

את הודעתה הוציאה מנהלת הליגה בתום ישיבה מיוחדת שנערכה יחד עם ראשי קבוצות ליגת העל שבכדורגל שהתקיימה על רקע היחסים המתוחים בפרשת משחק הרדיוס. לאחר ישיבה של שעתיים הוחלט כי אלה יפעלו לשינוי תקנון המשמעת של ההתאחדות לכדורגל בכל הקשור להטלת עונשי רדיוס על קבוצות, שכן בנושא זה קיימת תמימות דעים כי זו רק פוגעת בקבוצות, בבעלים ובאוהדים. 

"בישיבת המנהלת שהתקיימה הערב דנו חברי הדירקטוריון בסוגיות שינוי תקנוני וועדות המשמעת של ההתאחדות לכדורגל. בכוונת המנהלת לפעול מיידית ולהגיש עוד השבוע להתאחדות לכדורגל את ההמלצות לשינוי", אמרו בסיום הישיבה במנהלת.

לעניין המשחק בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה אמרו במנהלת, כי נעשתה פנייה למשטרת ישראל, שנענתה בחיוב לקחת אחריות מלאה על ניהול משחק הכדורגל מחר בין בית"ר לחיפה באצטדיון המושבה שבפתח תקווה. לקיחת אחריות זו מצידה של המשטרה היא זו שסללה למעשה את הדרך לקיום המשחק בתכנונו המקורי כשהתנאי של טביב להופיע למשחק היה שהמשטרה תיקח אחריות מלאה על המשחק ושהוא יקבל הבטחה מהמנהלת שלא יישא באחריות שילוחית לכל מה שעתיד להתרחש באצטדיון ומחוצה לו במהלך, לפני ואחרי המשחק מחר.כאמור, המשטרה נענתה לבקשה והמשחק יתקיים כרגיל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il