אולמרט בדרך לכלא: כופר מכל וכל באישומים

ראש הממשלה לשעבר מפרסם לפני כניסתו לכלא סרטון בו הוא מתייחס לכניסתו לכלא וממשיך להכחיש כי עבר עבירות שוחד.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ו' באדר תשע"ו

אולמרט בדרך לכלא: כופר מכל וכל באישומים-ערוץ 7
אהוד אולמרט בסרטון.
צילום: לשכת אולמרט

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט פרסם הבוקר (שני) "סרטון פרידה" מאזרחי ישראל, זאת לקראת כניסתו בהמשך הבוקר לכלא מעשיהו, שם הוא צפוי לרצות עונש של שנה ושבעה חודשי מאסר.

אולמרט התייחס בסרטון להרשעתו, וכן לכניסתו לכלא. "בהיותי ראש ממשלה הופקדה בידי האחריות לשמירה על ביטחונם של תושבי ישראל והיום אני נכנס מאחורי סורג ובריח".

"חשוב לי פעם נוספת להגיד שאני כופר מכל וכל באישומי השוחד", הוסיף אולמרט והדגיש, "אף אחד מהאישומים לא היה בתקופתי כראש ממשלה. החיים מזמנים לי מבחן לא פשוט. אני מקבל על עצמי את גזר הדין, אך כופר מכל וכל באישומי השוחד. אין אדם העומד מעל החוק".

אולמרט הוסיף, "במהלך פעילותי העניפה עשיתי גם טעויות, על אף שבעיני הן לא היו פליליות ועל חלקן אני משלם היום מחיר יקר".

ראש הממשלה לשעבר יגיע לשערי כלא מעשיהו בשעה 10 בבוקר. את עונשו שם ירצה על העונש שהושת עליו בעקבות פרשות טלנסקי, הולילנד וחודש נוסף בעקבות הודאתו בעבירה של שיבוש הליכי משפט. תוספת זו, עליה החליט בית המשפט, התקבלה בעקבות חשיפת הקלטות שולה זקן, הקלטות בהן נשמע אולמרט מבקש לשכנע את ראש לשכתו לשעבר שלא להעיד נגדו.

כחלק מהמעטפת המבקשת לגונן על אולמרט בתקופת מאסרו מאיומים ולחצים חיצוניים ימוקם תאו באגף 10 שבו ישהו שאר מורשעי הולילנד, למעט הלל צ'רני שירצה את עונשו בבית הכלא חרמון.