"יכולתם להתעורר עם ח"כ שבוי ברמאללה"

ח"כ מוטי יוגב, יו"ר ועדת המשנה לעניינים ביטחוניים ואזרחיים ביו"ש - חוץ וביטחון, פתח הבוקר (שני) דיון בנושא הפערים בקליטה הסלולרית ביו"ש בביקורת כלפי המנהל האזרחי והחברות הסלולריות. 

בפתח הישיבה אמר חבר הכנסת יוגב "ספרתי בעצמי - 3 שנים ב-8 דיוני ועדה אנחנו יושבים פה ונראה לי שהשתייה טעימה לכם וכיף לכם לחזור. רק לפני שנה וחצי הייתה תאונה קשה בוואדי חרמייה והיכולת להזעיק כוחות הצלה התעכבה בגלל חוסר הקליטה.

"לשכת הרמטכ"ל כבר שלחה לנו רשימה של 40 פערים ביהודה ושומרון ובאותה ישיבה ביולי 2014 שעשינו מתברר שיש יועצים משפטיים במנהל שלא מאפשרים את התקדמות התכנית", הוסיף יוגב.

גם ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) לא חסך בביקורת ואיים כי כמרכז הקואליציה בוועדת הכספים יעכב תקציבים שמבקשים אנשי המנהל האזרחי עד שתתחיל להתבצע התכנית. "אין הבדל בין יהודים באיו"ש לבין אלו שבשאר חלקי הארץ. זו המדיניות של הממשלה והעומד בראשה. אם הדברים לא יתקדמו לא תהיה ברירה אלא להפעיל את סמכותי כיו"ר הקואליציה בוועדת הכספים כדי לתקוע פרוייקטים אחרים". 

בוועדה נכח גם מנכ"ל משרד התקשורת שמעון פילבר שדיווח על גישושים ראשוניים של המשרד עם משרד ראש הממשלה: "מי מהחברות הסלולריות שיתעכב יתר על המידה יקבל קנסות ולהיפך מי שיאיץ תהליכים יקבל תמריצים".

ח"כ אורן חזן (הליכוד) אמר בדיון "בפעם הקודמת שישבנו פה הובטח שתהיה התקדמות עד דצמבר האחרון. אני לא ראיתי שום דבר".

"אני לא מוכן לשמוע את זה יותר", הוסיף חזן, "אם לא יתקדמו דברים אתחיל לעשות לחברות הסלולריות שיימינג בטוויטר עד שדברים יזוזו". חזן סיפר כי אתמול בדרך לביתו מכיוון שלא הייתה לו קליטה, נאלץ לנסוע עם גרר פלסטיני "יכולתם להתעורר היום בבוקר עם חבר כנסת שבוי במרכז רמאללה".

מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר שהשתתף בדיון אמר "בשם ההתיישבות ברצוני להודות ליו"ר הועדה יוגב ולמנכ"ל משרד התקשורת על הובלת המעקב אחר הכיסוי הסלולרי, עניין התיישבותי ראשון במעלה מציל חיים ומשפר איכות חיים. התהליך לצערינו ארוך ומתמשך ועל כלל השותפים לשלב כוחות ולהירתם לעניין מציל חיים זה".

שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת אמר כי בשלב זה הדיון הוא על כסף, אורן חזן קטע אותו ואמר "יש לי יכולת מופלאה להוציא כסף מהאוצר".