אזרחות ישראלית וכבוד לציידת הנאצים

שר הפנים אריה דרעי העניק אזרחות ישראלית לציידת הנאצים ביאטה קלרספלד. ''הכרת תודה על כל מה שעשתה למען העם היהודי''.

מיכל לוי , ו' באדר תשע"ו

דרעי וקלרספלד הנרגשת
דרעי וקלרספלד הנרגשת
צילום: דוברות

שר הפנים אריה דרעי העניק בלשכתו בירושלים אזרחות ישראלית לציידת הנאצים ביאטה קלרספלד.

קלרספלד נאבקת כבר עשרות שנים ללכידתם והענשתם של פושעי מלחמה נאצים. בשנת 1974 קיבלה את עיטור האומץ של לוחמי הגטאות. היא היתה מועמדת מספר פעמים לקבלת פרס נובל לשלום.

ביאטה ובעלה סרג׳ קלרספלד, הם ידידי מוזיאון יד ושם ומסייעים באיסוף מסמכים להנחלת זכר השואה בצרפת. האזרחות מוענקת כהוקרה על תרומה משמעותית למדינת ישראל ולעם היהודי.

שר הפנים דרעי אמר בטקס, ״אני מעניק לביאטה קלרספלד את האזרחות בגאווה ובהתרגשות. ביאטה היא אשה אמיצה שספגה איומים קשים ואף נעשו ניסיונות להתנקש בחייה בשל פעילותה האמיצה. בהענקת האזרחות הישראלית לביאטה יש צדק היסטורי. האישה שנלחמה בנאצים שמטרתם היתה להשמיד את כל היהודים מעל פני אדמה, מקבלת אזרחות ישראלית ממדינת היהודים והופכת לאזרחית ישראלית על כל המשתמע מכך.

"סרג׳ בעלה ושותפה של ביאטה, כבר אזרח ישראלי. כעת שניהם יוכלו לעלות ארצה, לחיות איתנו ואנו נפעל כדי להשיב להם ולו במעט על מה שעשו למען בני עמנו ונגד הפושעים הנאציים״, הוסיף דרעי.

יו''ר יד ושם אבנר שלו אמר כי מדובר בכבוד לישראל. ״זה כבוד עבורנו וזכות גדולה להעניק תואר אזרחות לביאטה והכרת תודה על כל מה שעשתה למען העם היהודי. אני מודה לשר דרעי שנענה מיידית לבקשתנו להעניק אזרחות לביאטה״.

ביאטה קלרספלד התרגשה ואמרה ״אני יודעת מה בני עמי עוללו ליהודים, ואני גאה שאני כגרמניה בניתי גשר בין ישראל לגרמניה״.