מי צריך בית? בית"ר ניצחה במשחק הרדיוס

רדיוס? חשש לשלום האוהדים? כל אלה לא הצליחו לעצור את בית"ר ואת האוהדים לחגוג מול מכבי חיפה עם ניצחון 0:3 גדול. מרגישים בבית?

נרי וייס , ו' באדר תשע"ו

אוהדי בית"ר. מרגישים בבית בפתח תקווה
אוהדי בית"ר. מרגישים בבית בפתח תקווה
צילום: פלאש 90

מי יעצור אותם? בטח לא בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל. 300 שוטרים, 240 סדרנים, מכונית לפיזור הפגנות בזרנוקי מים, משאית לעצורים, 10 פרשים רכובים על סוסים, 10 כלבי גישוש וחבלני משטרה ללכידת אמלח, הצהרות בדמות "נפעל באפס סובלנות כנגד כל הפרת סדר. נערכנו עם מחסומים וגדרות הפרדה", כל אלה לא הצליחו למנוע מהקבוצה הבית"רית ואוהדיה לנקום באופן ספורטיבי בכל מי שניסה למנוע מהם לחגוג ולשמוח.

רק 10,500 אוהדים יכולים היו להיכנס אל תוך אצטדיון המושבה שבפתח תקווה, שם התקיים הערב (שני) משחק הרדיוס הכה מדובר בימים האחרונים, בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה מליגת העל שבכדורגל.

כן רדיוס לא רדיוס, כן שוטרים לא שוטרים, אווירה מחשמלת הייתה באצטדיון המושבה, לה היו אחראים שני קהלי האוהדים, אלה מירושלים ואלה מחיפה. השחקנים שעל כר הדשא החזירו להם ובגדול.

הפתיחה הייתה שייכת לשחקנים החיפאים ששלטו במרכז המגרש ונראה היה שהכותרות סביב המשחק והאפשרות בדבר אי קיומו, הוציאו את הירושלמים מריכוז, כאילו תוכננו שלא לשחק. ואז הגיעה הדקה ה-32. כדור קרן של עומר אצילי נחת היישר על ראשו של איתי שכטר שנגח לפינה הרחוקה של חיפה ורץ לחגוג את שערו השני במדי בית"ר, ובעיקר את העובדה כי הוא עשה זאת מול הקבוצה ממנה הגיע לבית"ר לאחר תקופה רעה מאוד שהסתיימה ללא כיבושים.

החגיגות של שכטר, יחד עם ההתלהבות של הקהל הירושלמי לו היה זה משחק בית כזכור, העיר את שחקני בית"ר מתרדמתם, ומרגע זה הייתה רק קבוצה אחת על כר הדשא - זו שנמצאת במקום השלישי המכובד, ובצדק, בית"ר ירושלים.

אל המחצית השניה עלתה בית"ר משוחררת יותר ובעיקר רעבה לשער נוסף, וכבר כעבור 5 דקות של משחק, באה זו על שכרה. עומר אצילי מצא נהדר את ניקיטה רוקאביציה שהכניס את הרגל שלו לכדור ומשם לשער הירוקים מחיפה. 0:2 לבית"רים.

יעצרו פה? ממש לא. הירושלמים המשיכו להיות מסוכנים יותר על המגרש ורוצים הרבה יותר אך לא הצליחו לסיים את המצבים אליהם הגיעו עם כדור בתוך הרשת. בדקה ה-83 תקעה בית"ר את המסמר האחרון, עם שער נהדר של דן איינבינדר שהיה למצטיין על כר הדשא. 

בסיום, הבית"רים הראו כי כל הסיפור סביב המשחק לא פגע בהם ולו בקטנה, ופותחים פער של 10 נקודות על פני הבאה אחריהם בטבלה, הפועל רעננה שנמצאת במקום הרביעי. עם כה מעט משחקים עד לסיבוב הפלייאוף, מקומה של בית"ר עונה שניה ברציפות בפלייאוף העליון מובטח ויציב. 

נקמה ספורטיבית לבית"ר שמראה שעם הרבה אופי, לחימה, אמונה וגם יכולת, אפשר לצלוח את הכל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il