סלומינסקי מעריך: חוק ההשעיה יעבור

יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) מסביר הבוקר (שלישי) בשיחה עם ערוץ 7 מדוע החליט לבטל את הדיונים על ''חוק ההשעיה'' בעקבות התנגדות יו"ר הכנסת.

כזכור, יו"ר הכנסת אדלשטיין הבהיר בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה שנערך שלשום, כי כל עוד הוא מכהן בתפקידו, חוק ההשעיה לא יונח על שולחן הכנסת.

לדברי סלומינסקי, כדי לקיים בוועדת החוקה דיון על החוק הוא חייב לדעת שישנה תמיכה מצד 60 חברי כנסת לפחות. ''אקדם את החוק רק לאחר שכל הקואליציה תהיה מאחוריי ואני רוצה את זה עם מכתב חתום מכל ראשי הסיעות''.

הוא מדגיש כי לא ביטל את הדיון על החוק בגלל ההתנגדות שהשמיע אמש נשיא המדינה ריבלין או חוות הדעת שהעבירה היועצת המשפטית של הוועדה. ''היועצת לא מתנגדת אבל היא מעלה נקודות שעלינו לדון עליהן. צריך לקיים דיון רציני. לדעתי בסוף החוק יעבור ברוב גדול מ-61 ח"כים", מעריך סלומינסקי.

''צריך שיהיו לנו קווים אדומים", מסביר ח"כ סלומינסקי את תמיכתו בחוק. ''מי שטרוריסט לא יכול לשבת בכנסת. שום מדינה לא הייתה מקבלת דבר כזה. השעתי את הדיונים עד שנתניהו יחזור מברלין ויעשה סדר בליכוד ויגיד לי שכל הליכוד והקואליציה מאחוריי ואם לא  - לא אקדם חוק כל כך מסובך שאין לו רוב בכנסת".