אנגלית
אנגליתThinkstock

סקר חדש שנערך בקרב אמריקאים מגלה כי הם חושבים שהישראלים מדברים אנגלית ברמה לא גבוהה ואפילו נמוכה.

יחד עם זאת, הם מצפים מהישראלים שיכולת הדיבור שלהם באנגלית תהיה גבוהה ומתאכזבים כשהיא לא כזאת. מהסקר עולה כי האמריקאים מוכנים לקבל רוסי או סיני שלא יודע אנגלית, אבל לדעתם לישראלי אמורה להיות רמת אנגלית טובה.

בין הפוליטיקאים הנתפסים כבעלי רמת האנגלית הנמוכה ביותר צוינו יאיר לפיד, איילת שקד, יצחק (בוז'י) הרצוג ועמיר פרץ.

הסקר, שנערך לאחרונה על ידי תוכנית ה- Lite Talk ובאמצעות אתר הג'רוזלם פוסט בקרב 751 אמריקאים, בדק כיצד הם תופסים את יכולת הדיבור של הישראלים באנגלית.

על השאלה ''באיזו רמה אתה חושב שישראלים מדברים אנגלית'' ענו 31% מהמשיבים כי הישראלים מדברים אנגלית ברמה גבוהה, זאת לעומת 54% שסבורים כי הישראלי מדבר ברמה בינונית ו-15% ברמה נמוכה.

כאשר נשאלו המשיבים ''האם הישראלי הממוצע מדבר אנגלית יותר טוב או פחות טוב מהאירופאי הממוצע'', 39% ענו כי הישראלי מדבר יותר טוב מהאירופאי, 34% השיבו כי הישראלי מדבר פחות טוב ו-27% סבורים כי הישראלי מדבר באותה רמה כמו האירופאי.

  • על השאלה ''איזה פוליטיקאי ישראלי מדבר אנגלית ברמה טובה'', 86% מהמשיבים ציינו את ראש הממשלה בנימין נתניהו, 10% את בנט, 2% ציפי חוטובלי ו-1% ציפי לבני.

ואיזה פוליטיקאי ישראלי מדבר אנגלית ברמה גרועה? עמיר פרץ עם 63%, איילת שקד - 15%, יצחק הרצוג - 10% ויאיר לפיד - 13%.

רותם מן, מנהלת תוכנית הג'רוזלם פוסט Lite Talk אומרת כי "בניגוד למה שמקובל לחשוב רמת האנגלית של הישראלים עדיין לא עומדת בסטנדרטים של העולם הגלובאלי. למרות שהאינטרנט שיפר דרמטית את האנגלית של הישראלים, הפער ביננו לבי האירופאים עדין בולט.

''העובדה שהיום יותר מבעבר רבים מהישראלים מעוניינים ללמוד או לעבוד בחו"ל מחדדת את הצורך לפתח עוד יותר את רמת האנגלית. המצב כיום הוא שיש צורך לתגבר את לימודי האנגלית מחוץ למערכת החינוך כדי לעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים", הוסיפה.