רשות המסים השיקה מסלול מהיר לקבלת החזרי מע"מ

ב"מסלול הירוק" החדש יכולים העוסקים העומדים בקריטריונים לקבל את החזר המע"מ תוך שישה ימי עסקים.

רעות הדר , ח' באדר תשע"ו

רשות המסים השיקה מסלול מהיר לקבלת החזרי מע"מ-ערוץ 7
כסף
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

רשות המסים השיקה בימים האחרונים "מסלול ירוק" לאישור החזרי מע"מ לעוסקים המדווחים בדיווח המפורט, זאת במטרה לסייע לכלל העוסקים ובפרט ליצואנים, להבטיח את המשך הפעילות הכלכלית-עסקית שלהם.

ב"מסלול הירוק" החדש יכולים העוסקים העומדים בקריטריונים לקבל את החזר המע"מ תוך שישה ימי עסקים. המסלול הושק בהנחיית מנהל רשות המסים, משה אשר, ומהווה חלק ממגמה כוללת של הרשות להקל ולסייע לבעלי עסקים נורמטיביים, הפועלים כשורה בכל הנוגע לדיני המס ומאידך להכביד את הליכי האכיפה נגד עוסקים עם ליקויים וחריגויות.

מועד העברת ההחזרים תלוי בשיעור מס תשומות היבוא של העוסק:

  • אם מס התשומות מייבוא גבוה מ- 50% מכלל מס התשומות, דהיינו, מרביתו מורכב מרכישות מספקים מחו"ל, והוגש הדוח בין ה-1 לחודש עד ל-11 לחודש – ההחזר יועבר לעוסק תוך 6 ימי עסקים מהגשת הדוח.
  • אם מס תשומות מייבוא נמוך מ- 50% מכלל מס התשומות, דהיינו, מרביתו מורכב מרכישות מספקים מקומיים, ההחזר יתבצע תוך שישה ימי עסקים מהגשת הדוח, אך לא לפני ה- 17 לחודש.

על מנת שעוסק יוכל להיכלל ב"מסלול הירוק" עליו לעמוד במספר קריטריונים, בראש ובראשונה להיות עוסק המתנהל באופן תקין וכן להיות בעל ותק של 12 חודשים ומעלה, הדרישה להחזר נדרשה במסגרת הדיווח המפורט, במהלך 12 החודשים שקדמו לדרישה הועברו לעוסק לפחות שלושה החזרים, אין לו יתרת חוב לרשות המסים, יש לו אישור בתוקף לפטור מניכוי מס במקור ועוד.